Proszę o pomoc

Ten temat zawiera 15 odpowiedzi, ma 6 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  siloam 3 minut temu.

 • Autor
  Wpisy
 • #6595

  Andzia
  Participant

  Mam problem z duszą zmarłej osoby to trwa już od kilkunastu lat lecz nikt nie przywiązywał uwagi do stuków czy kroków mąż mi poprostu nie wieżył że coś jest w naszym domu,lecz teraz wszystko sie zmieniło te zjawisko nasiliło się teraz nawet zostało zamkniete nasze 6 letnie dziecko na klucz po moim wyjściu na dwór oktopnie się bał krzyczał teraz boi sie zostawać sam w domu.Gdy był mały pokazywał palcem przestraszony mówiąc ze tam stoi lecz nic nie widziałam. Teraz poszłam za radą mojej prababci która powiedziała żebym zapytała się tej duszy kim jest i czego portrzebuje wiec wziełam dyktafon i to zrobiłam w odpowiedzi na pierwsze pytanie usłyszałam przeraźliwe jęki na drugie odpowiedziao:tylko ciebie potrzebuje. Nie wiem jak to impretować a mąż zrozumiał że miałam racje od samego początku dodam że rok wcześniej zostałam uderzona w ręke lecz nic sobie z tego nie zrobiłam,bo dziecku nic się nie stało teraz jestem w ciąży i to coś mnie przeraża . Byliśmy u ks.egzorcysty dostaliśmy wode święconą egzorcyzmowaną i poinstruował nas co mamy zrobić lecz to nie pomogło.Urządzenia się włączają lub wyłączają same,drzwi otwierają i zamykają jesteśmy z mężem już wyczerpani nawet dziś gromnicy nie mogłam zapalić 3 razy gasła. Jak sobie z tym poradzić?

 • #6618

  Redakcja
  Keymaster

  Zaproście księdza egzorcystę aby dokonał egzorcyzmu miejsca.

 • #6625

  Morfeo
  Participant

  Problem jest w tym ze nie znasz slowa i swoich praw, demonon rozkazuje sie wynosic, chlapanie woda i paciorki nic nie pomoga. Jezeli chcesz wiecej info napisz.

  • #6879

   Andzia
   Participant

   To co może pomuc w takim razie odmawiamy różaniec codziennie i nic miało to odejść przynajmniej ksiądz tak twierdził i nic. Co więcej dziś rano mż mnie obudził ii kazał pokazać mi ręce jak sie okazało oboje mieliśmy jakieś plamy tak jagby zaschnieta krew ja po 4 krotnym szorowaniu to troche zmyłam mąż nie może tego zmyć a idac spac nie było tego to jest tylko na rekach nic na pościeli,synek nic nie miał a śpi z nami bo sie boi.Zastanawiam sie czy to ma jakiś związek z tym czymś.

 • #6878

  Andzia
  Participant

  Ksiądz egzorcysta był 3 razy i nic nie pomogło powiedział że to zły duch który został nasłany przez przekleństwo rodziny męża odmówił egzorcyzm również po łacinie,ponieważ takie polecenie dostał z Rzymu i nic.Dziecko sie boi nawet zostawać na sekunde samo w domu lub na dworze . Ciągle słychać kroki żucanie przedmiotami lecz to tylko odgłosy .Byłam z dziecikem u babci lecz i tam polazło gdzie dostałam po ręce w nocy. Uszkodziło mi telefon przez króry rozmawiałam z tym czymś nadaje sie do wyżucenia kupiłam drugi i tego też sie czepia. Prasując w sobote koszule usłyszałam że ktoś idzie w moją strone lecz nie było nikogo natomiast przy żylandorze wisi lep na muchy zaczoł sie kołysać i było słychać jak ktoś poprostu w niego uderza nic sobie z tego nie zrobiłam zaczełam prasować dalej i ustpiło.Ksiądz kazał nam sie tym nie przejmować,ze to krzywdy nie zrobi i że zczasem samo odejdzie ale czy na pewno? Boje się o syna a za miesiąc jeszcze rodze nie mamy pojęcia co z tym dalej robić. Od Babci usłyszałam że to wina telefonu że to coś sie w nim zagnieździło i że mam go utopić w najgłębszej wodzie hmmm sama już nie wiem.Dodam jeszcze że na tym telefonie zostały dodane 2zdjęcia których ja nie robiłam mało tego w tym czasie byłam z przyjaciółką i siostrą poza domem telefon miałam przy sobie zostały podszyte pod mój telefon.Na jednym sa jakie chaszcze las nie ma takiego czegoś w okolicy gdzie mieszkamy a na drugim i tu zdębiałam jest to coś czarna postać bez tważy stojące w mojej kuchni przy stole POD obrazem Pana Jezusa . Zobaczyłam te zdjęcia w telefonie o 15 były zrobione o 13.45 moja przyjaciółka wraz z siostrą były ze mną nadal pokazałam im zdjęcia i októrej były zrobione obie zdebiały . Siostra nadal mnie odwiedza lecz przyjaciółka poprostu się boi do mnie przyjeżdzać . Egzorcyzm po łacinie sprawił aby że to coś osłabło mogłam w końcu zmówić modlitwe w domu nie uciekając z niego lecz teraz oboje z mężem widzimy że nabiera sił.

 • #6880

  Oriens
  Participant

  Andzia, ten ksiądz nie jest sługą Jezusa Chrystusa. Napisz do mnie, nie namyślaj się : oriens2@protonmail.com

 • #6889

  Frodo
  Participant

  Oriens: A kim Ty jesteś, że polecasz swoją pomoc? I dlaczego piszesz takie rzeczy?

  Andzia: Proszę Cię, używaj akapitów, trudno jest Ciebie zrozumieć.
  Gdzie znalazłaś tego księdza egzorcystę?

 • #6892

  Oriens
  Participant

  Frodo,
  jestem kim jestem,
  Jaki problem ?

 • #6893

  siloam
  Participant

  Oriens, wybacz, ale nie masz uprawnień księdza egzorcysty, ani tym bardziej prawa do oceniania wiary kogokolwiek. Andziu,Twoja prababcia źle Ci doradziła. Ze złym duchem nie powinno się rozmawiać nawet przy pomocy dyktafonu. Nie wiem skąd ona wpadła na taki pomysł. Czy nie zajmowała się wcześniej takimi praktykami? Jeżeli ktokolwiek z Twojej rodziny zajmował się ezoteryką to powinnaś o tym powiedzieć księdzu egzorcyście, bo to może być przyczyna zaistniałej sytuacji.

  Zły duch podążył za Tobą do domu babci, więc przyczyna nie jest związana z miejscem, ale interesuje go by dokuczać waszej rodzinie. Diagnoza księdza egzorcysty wydaje się być więc trafna. Rady by nie zważać na jego psikusy także są cenne. Zły dokonuje intensyfikacji ataków, bo bolą go wasze modlitwy. Chce was od nich odciągnąć. Gdy zauważy, że nic sobie z tego nie robicie i że pragniecie całym sercem trwać przy Chrystusie poprzez uczestnictwo we Mszy Św i modlitwę to będzie musiał uznać swoją porażkę. Pamiętaj, najcenniejsze jest życie wieczne w niebie i to tego chce Cię pozbawić zły. Trwaj przy Bogu, a zły ucieknie.

 • #6894

  Oriens
  Participant

  Siloam, przyznaję się do błędu, nie powinien publiczkę oceniać,
  Co do reszty też się nie gniewam, nie mam co wybaczać,
  Poprostu nie znasz Słowa Bożego przekazanego nam w formie ksiazki, Bibli,
  Zanim coś napiszesz to dobrze poczytaj, jak będziesz czytal z wiarą, to możesz otrzymać dużo więcej nic Ci się wydaje.
  Pozdrowienia.
  Zachęcam do dialogu z Bogiem.

  • #6900

   Andzia
   Participant

   Moja prababcia poprostu tak słyszała żeby tak zrobić teraz sama wie że źle mi doradziła. Jest osobą bardzo wierzącą. Moja rodzina nigdy nie zajmowała śię takimi praktykami nikt nie miał ztyczności z wróżkami itp. Ja nie mam pojęcia dlaczego to poszło za mną do babci skoro dotyczy to według ksiedza rodziny męża. Z męża natomiast strony kuzynka duchy wywoływała ok.20 lat.temu . Ale tu ponoć chodzi o to że babcia męża przepisała majątek na syna (teścia) nie uwzględniając synowej . Za to rodzina teściowej miała by przekląć rodzine teścia,i to przekleństwo miało by przechodzić z pokolenia na pokolenie. Teściowa nie jest razem z teściem . Więc wymeldowaliśmy ją ot tamtego momętu to nabrało siły. Wydaje mi się że zaczeło sie mścić za to co zrobiliśmy.

 • #6895

  Oriens
  Participant

  Korekta: ,, publicznie ”

 • #6898

  siloam
  Participant

  Oriens, wydaje mi się, że albo nie jesteś katolikiem albo nie znasz katolickiego nauczania na temat egzorcyzmów. Należy wyjaśnić kilka rzeczy:
  1) każdy wierzący chrześcijanin ma mozliwość wypędzania złych duchów
  2) nie każdy powinien to robić bezpośrednio i to z kilku względów
  – taki rozkaz wymaga dużej wiary, bo egzorcyzm to sakramentalium, a więc nie działa per opera operato, a właśnie mocą wiary; jeżeli ktoś jej nie posiada to będzie on zwyczajnie nieskuteczny; jeżeli ktoś ma wątpliwości co wiary to egzorcyzm nie zadziała (wielu chrześcijan ma wątpliwości)
  – egzorcysta musi być odporny na strach, szatan często się popisuje i usiłuje przestraszyć osobę, która jest egzorcyzmowana (tak by nie chciała egzorcyzmów, bo będą jej się kojarzyć np z bólem) jak i samego egzorcystę poprzez wygrażanie czy straszenie w postaci pukania czy nawet smsów z pogróżkami.
  – egzorcysta musi być zorientowany jak walczyć ze złym duchem by ten wyjawił swoje imię i dał się wypędzić, musi wiedzieć co powinien a czego nie wolno mu czynić.
  – dobrze jest gdy egzorcysta posiada władzę nad osobą, która egzorcyzmuje (małżonkowie maja ją nad sobą na mocy sakramentu, a nad dziećmi na mocy zrodzenia). Kapłani egzorcyści mają ją na mocy posłannictwa Kościoła. Zostali do tego zadania specjalnie delegowani przez Kościół, przeszkoleni i powinni być o nieposzlakowanej reputacji. Krótko mówiąc powinni dawać świadectwo świętością życia, bo człowiek obciążony grzechami sam jest jak mówi Biblia „w niewoli diabła”, więc nie może mieć nad nim władzy. Osoby nieodpowiednie mogą tylko pogorszyć sytuację.

  Właśnie z ww. względów Kościół wyznacza do tej posługi księży i zakonników wyróżniających się wiarą i pobożnością. Nikt odpowiednie przygotowany nie powinien pełnić tej posługi, bo może skończyć jak egzorcyści żydowscy, którzy próbowali wyrzucać złe duchy „w imię Jezusa, którego głosi Paweł” (zob. Dz 19, 13).

 • #6905

  Frodo
  Participant

  @siloam
  „1) każdy wierzący chrześcijanin ma mozliwość wypędzania złych duchów”
  Czepiałbym się trochę tego stwierdzenia.

  Z Kodeksu Prawa Kanonicznego:
  „Can. 1172 §1. No one can perform exorcisms legitimately upon the possessed unless he has obtained special and express permission from the local ordinary.
  §2. The local ordinary is to give this permission only to a presbyter who has piety, knowledge, prudence, and integrity of life.”

  Zob. jeszcze:
  http://www.vatican.va/roman_curia/congregations/cfaith/documents/rc_con_cfaith_doc_19850924_exorcism_en.html
  „2. […] it is not even licit that the faithful use the formula of exorcism against Satan and the fallen angels, extracted from the one published by order of the Supreme Pontiff Leo XIII, and even less that they use the integral text of this exorcism. […]

  3. Finally, for the same reasons, Bishops are asked to be vigilant so that – even in cases that do not concern true demonic possession – those who are without the due faculty may not conduct meetings during which invocations, to obtain release, are uttered in which demons are questioned directly and their identity sought to be known.”

  Oczywiście wolno się modlić w intencji osoby opętanej – być może właśnie to miałaś na myśli.

 • #6906

  Frodo
  Participant

  @andzia:
  „Za to rodzina teściowej miała by przekląć rodzine teścia,i to przekleństwo miało by przechodzić z pokolenia na pokolenie. Teściowa nie jest razem z teściem . Więc wymeldowaliśmy ją ot tamtego momętu to nabrało siły.”
  Radzę Ci: traktuj takie informacje z dystansem – rzekome przekleństwo rodziny teścia może się okazać nieprawdą. Nie pozwól, żeby zniszczyło Ci to relację z Twoją Teściową.

  Gdzie znalazłaś tego księdza egzorcystę?

  „Ksiądz kazał nam sie tym nie przejmować,ze to krzywdy nie zrobi i że zczasem samo odejdzie ale czy na pewno?”
  Kiedy tak powiedział? Jeśli nie przejdzie, skontaktuj się z nim ponownie.

 • #6908

  siloam
  Participant

  Tak, Frodo – właśnie to miałem na myśli, dlatego każdy wierzący chrześcijanin ma możliwość wypędzania złych duchów. Istnieją nawet specjalne modlitwy o uwolnienie, które mogą domawiać świeccy. Natomiast osoba świecka nie powinna zwracać się bezpośrednio do złego ducha ani wchodzić z nim w dialog. To dla dobra wiernych powinien czynić tylko kapłan egzorcysta. Egzorcyści posługują się specjalną modlitwą zwaną egzorcyzmem uroczystym, w której kapłan zwraca się do złego ducha zaklinając go bezpośrednio w imieniu Chrystusa, mocą swojego kapłaństwa i posługi – „Ego te exorciso”, stąd właśnie nazwa egzorcysta. O tym mówią właśnie kanony KPK i list do ordynariuszy od Kongregacji Doktryny Wiary, które przytoczyłeś.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.