Proszę o pomoc

Ten temat zawiera 29 odpowiedzi, ma 6 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  siloam 1 miesiąc, 3 tygodnie temu.

 • Autor
  Wpisy
 • #6595

  Andzia
  Participant

  Mam problem z duszą zmarłej osoby to trwa już od kilkunastu lat lecz nikt nie przywiązywał uwagi do stuków czy kroków mąż mi poprostu nie wieżył że coś jest w naszym domu,lecz teraz wszystko sie zmieniło te zjawisko nasiliło się teraz nawet zostało zamkniete nasze 6 letnie dziecko na klucz po moim wyjściu na dwór oktopnie się bał krzyczał teraz boi sie zostawać sam w domu.Gdy był mały pokazywał palcem przestraszony mówiąc ze tam stoi lecz nic nie widziałam. Teraz poszłam za radą mojej prababci która powiedziała żebym zapytała się tej duszy kim jest i czego portrzebuje wiec wziełam dyktafon i to zrobiłam w odpowiedzi na pierwsze pytanie usłyszałam przeraźliwe jęki na drugie odpowiedziao:tylko ciebie potrzebuje. Nie wiem jak to impretować a mąż zrozumiał że miałam racje od samego początku dodam że rok wcześniej zostałam uderzona w ręke lecz nic sobie z tego nie zrobiłam,bo dziecku nic się nie stało teraz jestem w ciąży i to coś mnie przeraża . Byliśmy u ks.egzorcysty dostaliśmy wode święconą egzorcyzmowaną i poinstruował nas co mamy zrobić lecz to nie pomogło.Urządzenia się włączają lub wyłączają same,drzwi otwierają i zamykają jesteśmy z mężem już wyczerpani nawet dziś gromnicy nie mogłam zapalić 3 razy gasła. Jak sobie z tym poradzić?

 • #6618

  Redakcja
  Keymaster

  Zaproście księdza egzorcystę aby dokonał egzorcyzmu miejsca.

 • #6625

  Morfeo
  Participant

  Problem jest w tym ze nie znasz slowa i swoich praw, demonon rozkazuje sie wynosic, chlapanie woda i paciorki nic nie pomoga. Jezeli chcesz wiecej info napisz.

  • #6879

   Andzia
   Participant

   To co może pomuc w takim razie odmawiamy różaniec codziennie i nic miało to odejść przynajmniej ksiądz tak twierdził i nic. Co więcej dziś rano mż mnie obudził ii kazał pokazać mi ręce jak sie okazało oboje mieliśmy jakieś plamy tak jagby zaschnieta krew ja po 4 krotnym szorowaniu to troche zmyłam mąż nie może tego zmyć a idac spac nie było tego to jest tylko na rekach nic na pościeli,synek nic nie miał a śpi z nami bo sie boi.Zastanawiam sie czy to ma jakiś związek z tym czymś.

 • #6878

  Andzia
  Participant

  Ksiądz egzorcysta był 3 razy i nic nie pomogło powiedział że to zły duch który został nasłany przez przekleństwo rodziny męża odmówił egzorcyzm również po łacinie,ponieważ takie polecenie dostał z Rzymu i nic.Dziecko sie boi nawet zostawać na sekunde samo w domu lub na dworze . Ciągle słychać kroki żucanie przedmiotami lecz to tylko odgłosy .Byłam z dziecikem u babci lecz i tam polazło gdzie dostałam po ręce w nocy. Uszkodziło mi telefon przez króry rozmawiałam z tym czymś nadaje sie do wyżucenia kupiłam drugi i tego też sie czepia. Prasując w sobote koszule usłyszałam że ktoś idzie w moją strone lecz nie było nikogo natomiast przy żylandorze wisi lep na muchy zaczoł sie kołysać i było słychać jak ktoś poprostu w niego uderza nic sobie z tego nie zrobiłam zaczełam prasować dalej i ustpiło.Ksiądz kazał nam sie tym nie przejmować,ze to krzywdy nie zrobi i że zczasem samo odejdzie ale czy na pewno? Boje się o syna a za miesiąc jeszcze rodze nie mamy pojęcia co z tym dalej robić. Od Babci usłyszałam że to wina telefonu że to coś sie w nim zagnieździło i że mam go utopić w najgłębszej wodzie hmmm sama już nie wiem.Dodam jeszcze że na tym telefonie zostały dodane 2zdjęcia których ja nie robiłam mało tego w tym czasie byłam z przyjaciółką i siostrą poza domem telefon miałam przy sobie zostały podszyte pod mój telefon.Na jednym sa jakie chaszcze las nie ma takiego czegoś w okolicy gdzie mieszkamy a na drugim i tu zdębiałam jest to coś czarna postać bez tważy stojące w mojej kuchni przy stole POD obrazem Pana Jezusa . Zobaczyłam te zdjęcia w telefonie o 15 były zrobione o 13.45 moja przyjaciółka wraz z siostrą były ze mną nadal pokazałam im zdjęcia i októrej były zrobione obie zdebiały . Siostra nadal mnie odwiedza lecz przyjaciółka poprostu się boi do mnie przyjeżdzać . Egzorcyzm po łacinie sprawił aby że to coś osłabło mogłam w końcu zmówić modlitwe w domu nie uciekając z niego lecz teraz oboje z mężem widzimy że nabiera sił.

 • #6880

  Oriens
  Blocked

  Andzia, ten ksiądz nie jest sługą Jezusa Chrystusa. Napisz do mnie, nie namyślaj się : oriens2@protonmail.com

 • #6889

  Frodo
  Participant

  Oriens: A kim Ty jesteś, że polecasz swoją pomoc? I dlaczego piszesz takie rzeczy?

  Andzia: Proszę Cię, używaj akapitów, trudno jest Ciebie zrozumieć.
  Gdzie znalazłaś tego księdza egzorcystę?

 • #6892

  Oriens
  Blocked

  Frodo,
  jestem kim jestem,
  Jaki problem ?

 • #6893

  siloam
  Participant

  Oriens, wybacz, ale nie masz uprawnień księdza egzorcysty, ani tym bardziej prawa do oceniania wiary kogokolwiek. Andziu,Twoja prababcia źle Ci doradziła. Ze złym duchem nie powinno się rozmawiać nawet przy pomocy dyktafonu. Nie wiem skąd ona wpadła na taki pomysł. Czy nie zajmowała się wcześniej takimi praktykami? Jeżeli ktokolwiek z Twojej rodziny zajmował się ezoteryką to powinnaś o tym powiedzieć księdzu egzorcyście, bo to może być przyczyna zaistniałej sytuacji.

  Zły duch podążył za Tobą do domu babci, więc przyczyna nie jest związana z miejscem, ale interesuje go by dokuczać waszej rodzinie. Diagnoza księdza egzorcysty wydaje się być więc trafna. Rady by nie zważać na jego psikusy także są cenne. Zły dokonuje intensyfikacji ataków, bo bolą go wasze modlitwy. Chce was od nich odciągnąć. Gdy zauważy, że nic sobie z tego nie robicie i że pragniecie całym sercem trwać przy Chrystusie poprzez uczestnictwo we Mszy Św i modlitwę to będzie musiał uznać swoją porażkę. Pamiętaj, najcenniejsze jest życie wieczne w niebie i to tego chce Cię pozbawić zły. Trwaj przy Bogu, a zły ucieknie.

 • #6894

  Oriens
  Blocked

  Siloam, przyznaję się do błędu, nie powinien publiczkę oceniać,
  Co do reszty też się nie gniewam, nie mam co wybaczać,
  Poprostu nie znasz Słowa Bożego przekazanego nam w formie ksiazki, Bibli,
  Zanim coś napiszesz to dobrze poczytaj, jak będziesz czytal z wiarą, to możesz otrzymać dużo więcej nic Ci się wydaje.
  Pozdrowienia.
  Zachęcam do dialogu z Bogiem.

  • #6900

   Andzia
   Participant

   Moja prababcia poprostu tak słyszała żeby tak zrobić teraz sama wie że źle mi doradziła. Jest osobą bardzo wierzącą. Moja rodzina nigdy nie zajmowała śię takimi praktykami nikt nie miał ztyczności z wróżkami itp. Ja nie mam pojęcia dlaczego to poszło za mną do babci skoro dotyczy to według ksiedza rodziny męża. Z męża natomiast strony kuzynka duchy wywoływała ok.20 lat.temu . Ale tu ponoć chodzi o to że babcia męża przepisała majątek na syna (teścia) nie uwzględniając synowej . Za to rodzina teściowej miała by przekląć rodzine teścia,i to przekleństwo miało by przechodzić z pokolenia na pokolenie. Teściowa nie jest razem z teściem . Więc wymeldowaliśmy ją ot tamtego momętu to nabrało siły. Wydaje mi się że zaczeło sie mścić za to co zrobiliśmy.

 • #6895

  Oriens
  Blocked

  Korekta: ,, publicznie ”

 • #6898

  siloam
  Participant

  Oriens, wydaje mi się, że albo nie jesteś katolikiem albo nie znasz katolickiego nauczania na temat egzorcyzmów. Należy wyjaśnić kilka rzeczy:
  1) każdy wierzący chrześcijanin ma mozliwość wypędzania złych duchów
  2) nie każdy powinien to robić bezpośrednio i to z kilku względów
  – taki rozkaz wymaga dużej wiary, bo egzorcyzm to sakramentalium, a więc nie działa per opera operato, a właśnie mocą wiary; jeżeli ktoś jej nie posiada to będzie on zwyczajnie nieskuteczny; jeżeli ktoś ma wątpliwości co wiary to egzorcyzm nie zadziała (wielu chrześcijan ma wątpliwości)
  – egzorcysta musi być odporny na strach, szatan często się popisuje i usiłuje przestraszyć osobę, która jest egzorcyzmowana (tak by nie chciała egzorcyzmów, bo będą jej się kojarzyć np z bólem) jak i samego egzorcystę poprzez wygrażanie czy straszenie w postaci pukania czy nawet smsów z pogróżkami.
  – egzorcysta musi być zorientowany jak walczyć ze złym duchem by ten wyjawił swoje imię i dał się wypędzić, musi wiedzieć co powinien a czego nie wolno mu czynić.
  – dobrze jest gdy egzorcysta posiada władzę nad osobą, która egzorcyzmuje (małżonkowie maja ją nad sobą na mocy sakramentu, a nad dziećmi na mocy zrodzenia). Kapłani egzorcyści mają ją na mocy posłannictwa Kościoła. Zostali do tego zadania specjalnie delegowani przez Kościół, przeszkoleni i powinni być o nieposzlakowanej reputacji. Krótko mówiąc powinni dawać świadectwo świętością życia, bo człowiek obciążony grzechami sam jest jak mówi Biblia „w niewoli diabła”, więc nie może mieć nad nim władzy. Osoby nieodpowiednie mogą tylko pogorszyć sytuację.

  Właśnie z ww. względów Kościół wyznacza do tej posługi księży i zakonników wyróżniających się wiarą i pobożnością. Nikt odpowiednie przygotowany nie powinien pełnić tej posługi, bo może skończyć jak egzorcyści żydowscy, którzy próbowali wyrzucać złe duchy „w imię Jezusa, którego głosi Paweł” (zob. Dz 19, 13).

 • #6905

  Frodo
  Participant

  @siloam
  „1) każdy wierzący chrześcijanin ma mozliwość wypędzania złych duchów”
  Czepiałbym się trochę tego stwierdzenia.

  Z Kodeksu Prawa Kanonicznego:
  „Can. 1172 §1. No one can perform exorcisms legitimately upon the possessed unless he has obtained special and express permission from the local ordinary.
  §2. The local ordinary is to give this permission only to a presbyter who has piety, knowledge, prudence, and integrity of life.”

  Zob. jeszcze:
  http://www.vatican.va/roman_curia/congregations/cfaith/documents/rc_con_cfaith_doc_19850924_exorcism_en.html
  „2. […] it is not even licit that the faithful use the formula of exorcism against Satan and the fallen angels, extracted from the one published by order of the Supreme Pontiff Leo XIII, and even less that they use the integral text of this exorcism. […]

  3. Finally, for the same reasons, Bishops are asked to be vigilant so that – even in cases that do not concern true demonic possession – those who are without the due faculty may not conduct meetings during which invocations, to obtain release, are uttered in which demons are questioned directly and their identity sought to be known.”

  Oczywiście wolno się modlić w intencji osoby opętanej – być może właśnie to miałaś na myśli.

 • #6906

  Frodo
  Participant

  @andzia:
  „Za to rodzina teściowej miała by przekląć rodzine teścia,i to przekleństwo miało by przechodzić z pokolenia na pokolenie. Teściowa nie jest razem z teściem . Więc wymeldowaliśmy ją ot tamtego momętu to nabrało siły.”
  Radzę Ci: traktuj takie informacje z dystansem – rzekome przekleństwo rodziny teścia może się okazać nieprawdą. Nie pozwól, żeby zniszczyło Ci to relację z Twoją Teściową.

  Gdzie znalazłaś tego księdza egzorcystę?

  „Ksiądz kazał nam sie tym nie przejmować,ze to krzywdy nie zrobi i że zczasem samo odejdzie ale czy na pewno?”
  Kiedy tak powiedział? Jeśli nie przejdzie, skontaktuj się z nim ponownie.

  • #6922

   Andzia
   Participant

   Do tego ksiedza dotarliśmy przez kurie. Teściowa sama potwierdziła ten fakt , jej ojciec czesto miał styczność z duchami,opowiadał jak jadąc do pracy koniem siedząc na wozie biegł jeden lub dwa psy i albo znikały na podwórku po przyjeździe do domu albo w drodze do pracy zamiast psów biegnących za nim po chwili widział dwie postacie siedzace syłu woza. Po czym znikały. Mąż wczesniej mi nie wieżył że coś jest nie tak ale wydaje mi się że to dlatego że był pod tego czegoś wpływem a mianowicie pił ,przez co omal nie rozeszliśmy się , ale ostatecznie udało mi się wygrać z jego nałogiem choć nie było łatwo. Kontaktowaliśmy się z księdzem teraz odmówił modlitwy itp. Na pytanie dlaczego najbardziej mnie się to uczepiło odpowiedział a kto jest najbardziej więżący i kto sie najczęściej modli ty czy mąż czy teść . Jak odpowiedzała że ja to odpowiedział że to właśnie chce mnie odciągnąć od Boga. Teść jest alkoholikiem od x lat.ale zawsze miał przerwe w piciu miesiąc lub dwa i miał umiar zawsze stał na nogach teraz zauważyliśmy że od czasu odmawiania różańca pije cały czas i to do nie przytomności przy czym wyzywa i wyklina zachowuje się tak jagby z kimś rozmawiał . Mąż się z tego wyrwał nie tylko odmawia ze mną różaniec ale też przystepuje do spowiedzi i jeździ ze mną do kościoła dlatego moim zdaniem zaczoł doświadczać tego co ja .

   • #6923

    Andzia
    Participant

    Zapomniałam jeszcze dodać że gdy byliśmy u księdza moja mama zauważyła że w domu poroświecały się światła. Powiedziała mi otym jak po powrocie od księdza odbierałam synka od niej . U teścia jeszcze ok.bo może wrócił akurat spod sklepu ale do nas nie ma kluczy a nas w domu nie było.

 • #6908

  siloam
  Participant

  Tak, Frodo – właśnie to miałem na myśli, dlatego każdy wierzący chrześcijanin ma możliwość wypędzania złych duchów. Istnieją nawet specjalne modlitwy o uwolnienie, które mogą domawiać świeccy. Natomiast osoba świecka nie powinna zwracać się bezpośrednio do złego ducha ani wchodzić z nim w dialog. To dla dobra wiernych powinien czynić tylko kapłan egzorcysta. Egzorcyści posługują się specjalną modlitwą zwaną egzorcyzmem uroczystym, w której kapłan zwraca się do złego ducha zaklinając go bezpośrednio w imieniu Chrystusa, mocą swojego kapłaństwa i posługi – „Ego te exorciso”, stąd właśnie nazwa egzorcysta. O tym mówią właśnie kanony KPK i list do ordynariuszy od Kongregacji Doktryny Wiary, które przytoczyłeś.

 • #6909

  Oriens
  Blocked

  siloam , Frodo , info dla was:
  «Voi siete stati riscattati a prezzo; non diventate schiavi degli uomini.»
  ‭‭1 Corinzi‬ ‭7:23‬ ‭ITRIV‬‬
  http://bible.com/80/1co.7.23.itriv

 • #6910

  Oriens
  Blocked

  siloam, moim jedynym nauczycielem jest Bóg, Syn Jezus Chrystus i Duch Święty ,
  To nie tylko nauczyciel to dużo więcej …
  To moja podpora, to moja tarcza, to moja broń, to moja siła, żeby żyć, walczyć i zwyciężać ma tym świecie pełnym demonów wszelakiego rodzaju,
  Czytaj z uwagą informacje nam przekazanie poprzez Jezusa Chrystusa.

 • #6911

  Oriens
  Blocked

  Frodo i siloam ,
  Są w was dobre dusze, tylko zagubione przez fałsz i zakłamanie jakie panuje na tym świecie który jest jeszcze, ale już nie długo, pod władza szatana i jego kompanów.

 • #6912

  Oriens
  Blocked

  Andzia, Frodo, siloam,
  Ten duch to nie jest jakiś tam duszek, to duch/istota która żyje na tym świecie,
  Sposoby są tylko dwa,
  Albo dotrze się do osoby która go nasłała, żeby go odwołała,
  Albo stanie się z nim oko w oko, twarz w twarz i wytłumaczy mu się że ma zakaz przychodzenia do tego miejsca.
  To nie taki duch jak sobie niektórzy myślą, że pochłapią wodą, pomachają krzyżem i przeczytają regułkę wymyśloną przez człowieka.
  Jeżeli dana osoba nie ma daru od Boga danego porzez Ducha Świetego,
  To siwo widzę taką osobę.

 • #6913

  siloam
  Participant

  Oriens, to piszesz nie jest nauką katolicką. To tylko Twoje chciejstwo. Twoja pogarda do wody święconej, krzyża i modlitwy świadczy o tym, że z Kościołem masz niewiele wspólnego. Zostaw swoje teoryjki o tłumaczeniu zakazu przychodzenia dla siebie. Gdybyś stanął ze złym oko w oko, twarzą w twarz to biorąc pod uwagę Twoje wyobrażenia „siwo Cię widzę”. Tylko Bóg ma władzę rozkazywania złym duchom i to On udziela jej wierzącym. W Kościele działa Duch Święty, a księża egzorcyści otrzymuję posługę, która pozwala im działać w imieniu Chrystusa i Kościoła. Jeżeli wyobrażasz sobie, że pogonisz złego ducha jednym rozkazem tak jak Jezus to mówię Ci jeszcze raz – zejdź na ziemię i módl się, aby nie doszło do takiej sytuacji, bo to może się dla Ciebie źle skończyć. To nie zabawa. Księża katoliccy mają opinię najlepszych egzorcystów i nie dzieje się tak bezpodstawnie. Pomogli i pomagają tysiącom ludzi i w przeciwieństwie do Ciebie wiedzą co czynić w takich wypadkach.

 • #6914

  Oriens
  Blocked

  siloam, bracie, żyjesz w iluzji tak jak większość ,
  Faryzeusze zabili Jezusa Chrystusa tak i Ty mnie skazujesz z góry ,
  Ze opowiadam bzdury, że nic nie wiem, że to moje teoryjki,
  Że nic nie mogę , itp…
  Faryzeusze tez mówili do Jezusa że poprzez niego działa szatan,
  Ja nie gardzę nikim, ja tylko wprowadzam światło do ciemności jakie panują na tej ziemi,
  Bracie od razu mnie skazaleś, nawet mnie nie znasz, nawet nie wiesz kim jestem, nawet nigdy mnie nie widziałeś, nawet nigdy nie słyszałeś mojego głosu ,
  Ale wyrok zapadł !!!!
  Niech Bóg Ci wybaczy, bo ja już Ci wybaczyłem.

  Mam tylko ostatnie pytanie,
  Do jakiej religi należał według Ciebie Jezus Chrystus ???

 • #6916

  siloam
  Participant

  Dyskredytujesz posługę Kościoła i uważasz się za mądrzejszego niż następcy Apostołów. Nie wprowadzasz światła do ciemności tylko podajesz się za „wysłannika światłości”. Skądś to znamy. Nie widziałem jeszcze szarlatana, który przyznałby, że Kościół katolicki dobrze czyni, tak jak i Ty tego nie przyznajesz. Pan Jezus był Żydem. Obchodził święta żydowskie i nauczał w synagogach. Spożywał z uczniami Paschę, był obrzezany.

  Kościół stosuje sakramentalia od wieków nie dlatego, że ma takie „widzimisie” tylko dlatego, ze są skuteczne. Szatan nie znosi wody święconej, bo przypomina mu ona o czystości, a on jest brudny w grzechu. Nie znosi znaku krzyża, bo przypomina mu on o jego porażce. Gdy sądził, że wygrywa to przegrał z kretesem. Nie cierpi modlitwy, bo ona przybliża nas do Boga, a on chce nas od Niego odciągać. Nie traktuj pogardliwie tych praktyk. One wystarczą w 99% przypadków. Opętań, jako takich jest mało i wtedy kapłan stosuje egzorcyzm uroczysty zawierający rozkaz do złego ducha. W tym przypadku mamy do czynienia z dręczeniem, a je można zwalczyć zwykłymi środkami takimi jak sakramenty, modlitwa i sakramentalia.

 • #6917

  Oriens
  Blocked

  siloam, bracie ,
  Czytasz wybiórczo moje posty, poczytaj na spokojnie, kilka razy i przemyśl to co piszę, porównaj ze Słowem mam przekazanym od Boga Ojca, Syna Jezusa Chrystusa i Ducha Świetego.
  Według twoich doktryn ja jestem szarlatanem, bo nie podchodzę pod paragrafy wymyślone przez czlowieka.
  Zachęcam do rozmowy z Bogiem poprzez czytanie Biblii,
  Czytanie Biblii to dialog, rozmowa z Bogiem, jezeli twoja wiara w Boga jest tak wielka,
  Zapewniam Cię że dostaniesz wszystkie odpowiedzi na twoje pytania.
  Nie pisz już więcej duchach, demonach i itp.,
  Bo nic o nich nie wiesz, ci którzy ciebie uczyli, od razu takich jak ja skazali na smierć, bo nie podlegam pod ich paragrafy.
  Ja nie wymyślam swoich doktryn, ja nie wymyślam swoich praw, ja nie wymyślam rzeczy które nie istnieją, ja wymyślam farmazon wyczytanych na jakimś blogu.
  Powtórzę jeszcze raz i przemysł sobie to na spokojnie,
  Ci którzy Cię instruują,
  Takich jak ja od razu skazują na smierć, bo nie podchodzę pod paragrafy,
  Nie dopuszczają nawet myśli że może być inaczej.
  Zapewniam Cię że świat jest inny, bo ja go poznałem,
  Dokładniej, zostało mi dane go poznać,
  Nie przez instytucje, nie przez paragrafy, nie przez ludzi.

  Tematem tego forum jest problem który ma Andzia u siebie w domu,
  Niestety Ty o nim zapomniałeś, bo ziejesz nienawiścią do osob które nie podchodzą pod paragrafy wymyślone przez ludzi.

  Ja nie zacząłem pisać tutaj, bo lubię opowiadać farmazony publicznie,
  Andzia napisała wyraźnie że Egzorcyststa nie pomógł ,
  Dlatego napisałem, jeżeli napisalem to dlatego ze coś wiem,
  Dlatego że chciałem pomóc ,
  Dlatego że mogę więcej jak inni,
  Bo zostało mi to dane, nie przez ludzi, nie przez instytucje,
  Ale Ty od razu negujesz,
  Skazujesz, bo nie znasz Słowa Bożego, od razu stawiasz mur miedzy mną a Bogiem, tym murem są doktryny wymyślone przez ludzi.
  Zachęcam jeszcze raz do czytania Biblii, zapewniam Cie że tak jak tam jest napisane, tak słowo w słowo jest, bez przenośni.
  Tam dostaniesz wszystkie odpowiedzi, jeżeli coś nie zrozumiesz, będziesz miał jakieś wątpliwości zawsze możesz do mnie napisan, e-mail jest na forum.
  Niestety muszę przekazać Ci jeszcze jesdną informację, bo taki mój obowiązek,
  Biblia po polsku jest źle tłumaczona, słowa zamieniane, słowa wycinane, nawet zdania.
  Dlatego tacy jak Ty bracie nie rozumiesz tego co przekazał mam Bóg porzez Jezusa Chrystusa i Ducha Świetego.
  Pozdrawiam.

 • #6918

  siloam
  Participant

  Pamiętam o problemie Andzi doskonale. Pomoże jej na pewno ksiądz egzorcysta, a nie szarlatan. Uwolnienie często nie jest procesem natychmiastowym, a jest rozciągnięte w czasie i wymaga nawrócenia. Twoje twierdzenie, że ksiądz egzorcysta nie pomógł jest zdecydowanie przedwczesne.

  „Dlatego że mogę więcej jak inni,
  Bo zostało mi to dane, nie przez ludzi, nie przez instytucje,
  Ale Ty od razu negujesz”

  Wmawiasz to sobie. To Twoje przekonanie. Zwykłe chciejstwo. Możesz dwoić się i troić, ale nigdy nie będziesz miał takiej władzy jaką ma ksiądz katolicki, bo nie masz posłannictwa Kościoła. Usiłujesz podpierać się Biblią, którą interpretujesz po swojemu. Brakuje Ci pokory. Twoje działania mogą przynieść tylko więcej szkody niż pożytku.

 • #6919

  Oriens
  Blocked

  siloam,
  Twoje komentarze są dowodem że nie czytasz Biblii,
  Nie masz pojęcia jak większość co się dzieje tutaj na ziemi,
  Jaki naprawdę jest ten świat, co się kryje w nim,
  Masz fałszywe informacje o Bogu, Jezusie Chrystusie i Duchu Świętym,
  Twoje słowa to są słowa tych właśnie którzy nie chcą stracić władzy,
  Ukrzyżowali Chrystusa z tego powodu, byli tak ślepi że nawet nie zauważyli kogo zabili,
  DZISIAJ JEST TAK SAMO, NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO,
  Ja nie interpretuje Biblii, nie ma takiej potrzeby, Biblia sama mówi za siebie,
  czy Ty jeszcze nie zrozumiałeś że Bóg przemawia do kazdadego kto ją czyta ?
  Nie czytasz, nie wierzysz, nie szukasz prawdy, bierzesz to co podają na tacy, tak jak większość.
  Ksiądz nie ma żadnej władzy nad żadnym człowiekiem jak to pisałeś wcześniej.
  Nie znasz Słowa,dlatego jest jak jest, nawet nie szukasz prawdy.

  Ja wiem bardzo dobrze,że jak pojawię się publicznie,
  Uleczę z chorób, wygodnie złe duchy bez gadżetów kościelnych ,
  To będą trąbić na każdej ambonie że robię to przy pomocy Belzebuba.

  Przynajmniej Frodo kuma więcej od Ciebie.

  Pozdrowienia.

 • #6921

  siloam
  Participant

  Oriens przestań powoływać się na Biblię w sposób nieuprawniony. W jej tekstach „Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę” 2P 3, 16b

  Twój przypadek to dowód, że św. Piotr miał rację.

  Ksiądz egzorcysta ma władzę nad złym duchem na mocy swojej posługi. Ty nie masz żadnej władzy. Nie uleczysz z chorób ani nie wypędzisz złych duchów. Możesz co najwyżej pogorszyć sprawę. To Bóg leczy i je wypędza. Księża egzorcyści nie czynią niczego własną mocą tylko zawsze mocą Chrystusa. Nie przyjmują też za to wynagrodzenia zgodnie z zasadą „darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”. Uważasz, że inni tkwią w iluzji, a Ty znasz prawdę. W taki oto sposób spełniły się na Tobie słowa: „Podając się za mądrych stali się głupimi.” Rz 1, 22 oraz „Jezus powiedział do nich: Gdybyście byli niewidomi, nie mielibyście grzechu, ale ponieważ mówicie: „Widzimy”, grzech wasz trwa nadal” J 9, 41.

 • #6926

  siloam
  Participant

  Oriens, wymyślasz swoje własne doktryny i szukasz naiwnych by w nie wierzyli. „Czy może niewidomy prowadzić niewidomego? Czy nie wpadną w dół obydwaj?” Łk 6, 39. Odejdź, to jest forum katolickie. Twoje nauczanie nie ma z katolicyzmem nic wspólnego. Po coś tu przyszedł? Siać kąkol pomiędzy pszenicę? O Tobie podobnych prorokował Jeremiasz:

  To mówi Pan Zastępów:
  «Nie słuchajcie proroków, którzy wam przepowiadają:
  wprowadzają was w błąd;
  zwiastują wam urojenia swego serca,
  nie zaś to, co pochodzi z ust Pańskich.
  Jr 23, 16.

  Księża egzorcyści to dobrzy i świętobliwi ludzie. To Ty jesteś zielony w tych sprawach. Oni znają się na tym i doskonale wiedzą co powinni robić. To Ty potrzebujesz pouczenia od nich, a chcesz innych pouczać. Szatan najbardziej boi się pokory, bo zgrzeszył pychą. Pamiętaj o tym.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.