Tańcząc z gwiazdami czy z szatanem? (oraz inne eseje)

Tańcząc z gwiazdami czy z szatanemDlaczego powinniśmy się wystrzegać tańców damsko-męskich? Czy takowe tańce zazwyczaj prowadzą do zła? Czy dobrze jest, by władze cywilne karały grzechy, które niczyjej wolności nie naruszają, a więc np. nierząd, cudzołóstwo, homoseksualizm lub pijaństwo? Jaki pożytek odniesie społeczeństwo z represjonowania nieprawości, które są przecież popełniane dobrowolnie? Dlaczego mieszane płciowo plaże i kąpieliska to miejsca zdecydowanie nieodpowiednie dla chrześcijan? Czy są czyny, których nie wolno popełniać nigdy, nawet, gdybyśmy mogli w tej sposób uratować cały świat przed zagładą? Czy wśród tych uczynków znajduje się także kłamstwo? Dlaczego nie wolno nigdy czynić tzw. mniejszego zła?

Paul Badde „Boskie Oblicze”

 

Boskie Oblicze - P. BaddePaul Badde – rzymski korespondent dziennika „Die Welt” – w swojej najnowszej książce pt.: „Boskie Oblicze. Całun z Manoppello” twierdzi, że odnalazł w Abruzji na włoskim wybrzeżu Adriatyku tajemnicze płótno – autoportret Jezusa Chrystusa. Jest to słynna Chusta Świętej Weroniki – jedna z najstarszych relikwii chrześcijaństwa. Tradycja i nauka zgodnie twierdzą, że ten wizerunek nie jest dziełem człowieka.

W swej pasjonującej książce Paul Badde, prowadząc nas do Rzymu i Jerozolimy, do tajnych skarbców Watykanu, tropi z detektywistyczną pasją wszystkie zachowane ślady, jakie wiążą się z liczącymi dwa tysiące lat dziejami Boskiego Oblicza z Manoppello, a badania naukowe potwierdzają całkowitą zgodność tego wizerunku z Całunem Turyńskim.

„Zrozumieć Kod Da Vinci” Amy Welborn

Leonardo da Vinci został zdekodowany…

Kod Leonarda da Vinci Dana Browna stał się współczesnym fenomenem wydawniczym. Książką jest niezwykle intensywnie reklamowana na całym świecie, a wkrótce na ekranach kin pojawi się zrealizowany na jej podstawie film w reżyserii Rona Howarda z Tomem Hanksem w roli głównej.

„Niezniszczalni” Joan Carroll Cruz

Opis ponad 100 przypadków ciał świętych, które nie tylko nie poddają się normalnym procesom biologicznym, ale też posiadają inne niezwykłe właściwości. Ze wstępu: „Na­leży podkreślić, że święci objęci niniej­szą pracą, to absolutnie nie wszyscy świę­ci, których ciała zachowane zostały od rozkładu. (…) Jestem jednak raczej pewna, że znakomita większość – a niewątpliwie naj­sławniejsze – tych … Więcej…

„Święty Benedykt”

Jeśli chcesz głębiej poznać historię życia św. Benedykta, okoliczności powstawania klasztoru na Monte Cassino i opracowania Reguły, koniecznie sięgnij po książkę benedyktyna o. Pawła Szczanieckiego. Lektura ta łatwo wprowadzi Cię w klimat tamtej epoki. Nic nie wiadomo nam o wznowieniach tej publikacji – najstarszy posiadany egzemplarz ukazał się w 1983 roku w wydawnictwie „W drodze”.

„Medalik św. Benedykta”

W książeczce znajdziesz wszystko o medaliku św. Benedykta, także rys biograficzny świętego oraz historię benedyktynów i opis ich duchowości. Ponadto szereg modlitw, w tym modlitwę o dobra śmierć, której św. Benedykt jest patronem. „Medalik św. Benedykta”, Tyniec 1997, 51 str. Posiada imprimatur.

„Świat po Harrym Potterze”

1. P.J. Śliwiński OFMCap, A. Regiewicz, „Harry Potter i nasze dzieci – poradnik nie tylko dla rodziców”. Wydawnictwo M 2002 r. 200 str.

2. „Świat po Harrym Potterze”, pod red. P.J. Śliwińskiego OFMCap i A. Regiewicza. Wydawnictwo M 2002, 176 str.

Wszystkim zainteresowanym „Harrym Potterem”, zarówno fanatycznym czytelnikom pani Rowling, jak i zażartym krytykom cyklu powieściowego polecamy niniejsze książki. Niech będą one dla nich zimnym przysznicem na ostudzenie rozpalonych emocji.

„Kazania” Mistrza Eckharta

„Kazania” oraz inne pisma Eckharta doczekały się polskiego wydania dzięki inicjatywie Wiesława Szymony OP, który przełożył i opracował w języku polskim teksty Mistrza z Hochheim. Zasługa tym większa, iż pisma te nie należą do najłatwiejszych. „Kazania” to zbiór 86 mów/pism, które warto polecić każdemu, komu bliska jest twórczość Eckharta. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa „W … Więcej…

„Myśli Mistrza Eckharta”

Po długim okresie posuchy w końcu doczekaliśmy się kolejnych publikacji pism Mistrza z Hocheim. Tym razem są to pięknie wydane „Myśli Mistrza Eckharta”, na które składają się wybrane fragmenty jego kazań i traktatów.  

Reguła św. Benedykta

Jeśli chcesz poznać historię oraz samą treść Reguły św. Benedykta to niewątpliwie jest to doskonała książka do Twojej biblioteczki podręcznej. Szczególnie cenne są komentarze benedyktyna o. Holzherra, które pozwalają nam dogłębnie zrozumieć znaczenie Reguły oraz dokładnie poznać kontekst, w jakim ona powstawałą. Samą regułę z przedmową o. Tomasza Dąbka znajdziesz w dziale z plikami.. Imprimatur: … Więcej…