Benedyktyńskie spotkania medytacyjne w Tyńcu

Każdy z nas czasami poszukuje wyciszenia, choćby krótkiej ucieczki od gwarnej codzienności, zaszycia się gdzieś, gdzie można wyłączyć komputer, zapomnieć o telefonach, odciąć się od codziennych problemów.

Adresat:

Osoby chcące wejść w medytację i wyrażające gotowość uczestnictwa w naszym klasztornym rytmie.

Zarys tematu:

Medytować to otwierać się wewnętrznie na tajemnicę własnego istnienia, otaczających nas ludzi i świata, w którym żyjemy. Medytacja pozwala uchwycić głębszy i pełniejszy sens nadany wszystkiemu przez Boga. Porządkuje myślenie, wprowadza pokój serca i wskazuje zadania codzienności. W miejscu, gdzie wiele pokoleń mnichów mozolnie i wiernie próbowało i wciąż próbuje odnaleźć pełnię sensu życia pragniemy zaprosić wszystkich, którzy tego sensu szukają, do spędzenia kilku chwil razem. Możliwość uczestniczenia w rytmie dnia klasztornego, wyznaczonego pulsacją liturgii i pracy wydaje się odpowiednią przestrzenią dla zatrzymania się i pochylenia nad pytaniem o sens i cel naszego życia: oto droga medytacji – tak bardzo potrzebnej i poszukiwanej przez dzisiejszego człowieka.

Program:

Dwie msze św. z homilią tylko dla grupy (ok. 40 min.), 4 konferencje o charakterze wykładu (po ok. 40 min), 2 moduły lectio divina o charakterze ćwiczeń (po ok. 40 min.) oraz spotkanie podsumowujące; uczestnictwo w klasztornej liturgii godzin.

Terminy:

http://www.benedyktyni.eu/?page_id=130


Nasze intencje modlitewne: