Królowa Różańca Świętego – numer 12!

Królowa RóżańcaZapraszamy do zapoznania się z czasopismem „Królowa Różańca Świętego”! To jedna z naszych inicjatyw – myślę, że warta Twojej uwagi. Czasopismo ma 40 stron i kosztuje tylko 3,90 zł! Promuje różaniec i nowennę pompejańską. W najnowszym numerze przeczytasz także o Cudownym Medaliku. Odpowiadamy na pytanie, czy medalik ten zawiera… pentagramy?

Cechą naszego pisma jest wiele świadectw różańca i nowenny pompejańskiej. Staramy się łączyć tych, którym bliska jest tematyka różańcowa.

Przeczytaj więcej o tym numerze KRŚ

Zobacz w naszym sklepiku

Zobacz, jak czasopismo wygląda w środku!

Różaniec Łez… – Stanisława Gamrat

Kiedy siostra Amalia adorowała w kaplicy Najświętszy Sakrament, nagle poczuła, że jest unoszona… Po lewej stronie ołtarza zobaczyła nieopisanej piękności Panią ubraną w purpurowe szaty, niebieski płaszcz i biały welon. Przybliżyła się Ona z uśmiechem do Amalii. W Jej ręku lśnił biały jak śnieg różaniec…

1-rozaniec-lez

Zobacz w naszym sklepiku

Ofiarowanie się Jezusowi przez Maryję – Lidia Wajdzik

Św. Ludwik Grignion de Montfort:„Uczynił Ją Szafarką wszystkiego, co posiada, tak iż Ona jedna rozdziela wszelkie dary i łaski, dając, komu chce, ile chce, jak chce i kiedy chce…”.

Rozlewająca się po całym świecie fala moralnego zepsucia coraz bardziej oddala ludzi od Boga. Zło dotyka każdego z nas. Zatem stajemy wobec naglącego wezwania do powrotu do Boga, do odnowy moralnej, przebudzenia własnego ducha. Ofiarowując Bogu czas na modlitwę, winniśmy korzystać z różnych form duchowej pomocy, która pozwoli nam otwierać się na Boże działanie i wyrazić zgodę, by miłość Boża poprzez nas spłynęła na świat.

Każdy powinien starać się o niebo!

W Zielonej Górze spotkaliśmy się z Jolantą Jakubiuk, członkinią Apostolatu Nowenny Pompejańskiej, zaangażowaną w szerzenie modlitwy za kapłanów.

Czasem wiem jedynie, że tabletka tak naprawdę w tym przypadku nie pomoże! Jeżeli widzę, że ktoś potrzebuje duchowej pomocy, to nieraz mówię: „Mnie nie interesuje, czy jesteś wierzący czy nie. Ja zostałam uleczona przez Jezusa i ty też możesz skorzystać z tej drogi. Możesz powiedzieć: »tak« lub »nie«. Masz wolną wolę, Pan dał ci wybór, wybieraj drogę i ratuj się”.

Apostoł nowenny pompejańskiej i jego proboszcz

Gdy Jezus posłał apostołów i uczniów, aby głosili Ewangelię, wypowiedział do nich następujące słowa: „Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi” (Łk 10,16). Słowa te wciąż posiadają to samo znaczenie, tę samą powagę i tę samą świętość co dwa tysiące lat temu. Odnoszą się one do nas i naszych kapłanów, zwłaszcza zaś do proboszczów. Czy zdajemy sobie sprawę, jak wielką rolę odgrywa proboszcz w naszym życiu?

Cudowny Medalik z Rue du Bac – Krzysztof Jędrzejewski

Do miejsca objawień prowadzi zwykła brama, za którą znajduje się niezbyt duża, nawet niezwieńczona wieżą, kaplica. Trafiłem tam 19 czerwca 2009 roku, gdy wracałem z mojej pieszej pielgrzymki do Mont Saint­-Michel, trochę przypadkowo, choć – jak wiadomo – nie ma przypadków. Wszyscy wiedzą, gdzie jest Katedra Notre Dame, kościół Sacre Coer czy wieża Eifla, ale mała kaplica Cudownego Medalika nie jest wszystkim znana i widoczna z daleka, dlatego nie nawiedziłem wtedy tego miejsca. Ale Maryja przywiodła mnie tam później…

2-cudowny-medalik-rozaniec

Zobacz w naszym sklepiku

Św. Katarzyna Labouré. Powiernica Niepokalanej z Cudownego Medalika – Izabela Marciniak

Święta Katarzyna żyła w XIX stuleciu we Francji. Urodziła się w Burgundii, w licznej rodzinie chłopskiej. Nie uczęszczała do szkoły. Jako mała dziewczynka została osierocona przez matkę. Zwróciła się wówczas do Maryi z prośbą, aby Ta zastąpiła jej rodzicielkę. „Od teraz obieram Ciebie za Matkę!” – wyznało dziewięcioletnie wówczas dziecko.

Krótka historia Cudownego Medalika – Izabela Marciniak

Medalik Naszej Najświętszej Łaskawej Pani jest chyba najbardziej znanym sakramen­ta­­lium wszechczasów. W 1830 r. Maryja przekazała go w objawieniu św. Katarzynie Labouré, nowicjuszce paryskich szarytek. Powierzyła jej zadanie przygotowania medalika i powiedziała: „Postaraj się o wybicie medalika na ten wzór! Wszystkie osoby, które będą go nosić na szyi, otrzymają wielkie łaski.”

Strony: Pierwsza |1 | 2 | 3 | Dalej → | Ostatnia