Niezwykły Wielki Post na portalu PSPO

Wewnętrzna pokuta chrześcijanina może wyrażać się w bardzo zróżnicowanych formach. Pismo święte i Ojcowie Kościoła kładą nacisk szczególnie na trzy formy: post, modlitwę i jałmużnę. Wyrażają one nawrócenie w odniesieniu do samego siebie, do Boga i do innych ludzi (KKK 1434).

 

Od słów z Katechizmu Kościoła Katolickiego pragniemy rozpocząć Wielki Post na portalu PSPO. Nie mamy łatwego zadania – w Internecie powstało już tyle form rekolekcji internetowych, czy to z inicjatywy młodych ludzi, czy też zakonników i księży diecezjalnych, że szczerze powiedziawszy początkowo zastanawialiśmy się, czy warto cokolwiek organizować?

Jak jednak przystało na portal PSPO, chcemy podejść do tematu Wielkiego Postu zupełnie inaczej, w sposób oryginalny i zgodny z ideą, jaka przyświeca nam przy tworzeniu materiałów dla Was. Do rzeczy zatem.

Tego jeszcze nie było – Wielki Post z Ojcami Pustyni w prostej i krótkiej formie, jaka spodoba się każdemu (wystarczy poświęcić 3 minuty). Codziennie na portalu PSPO (o godz. 18.00) znajdziecie ciekawą grafikę i fragment z nauczania Ojców o praktykowaniu pokuty. I co ciekawe, całość zostanie podzielona na 3 grupy tematyczne, które dotyczyć będą: postu, modlitwy i jałmużny.

Sięgając do źródeł naszej duchowości, pragniemy ukazać prawdziwe oblicze Wielkiego Postu jako czasu miłości i przebaczenia. Apoftegmaty (krótkie historie z życia mnichów), z których będziemy korzystać, w prosty i jasny sposób wyjaśniają sprawy zawiłe. Stąd nasze przekonanie, że taka forma najlepiej trafi do Was, a jednocześnie pobudzi do głębszej refleksji nad swoim życiem i naszą obecnością w Kościele.

Jak zawsze materiały będą ukazywać się zarówno na naszych profilach społecznościowych, jak również chętnym zostaną przesłane drogą e-mailową – wystarczy zapisać się do naszego newslettera.

Życzymy Wam dużo wytrwałości na ten czas wyrzeczeń i przemiany życia. Oby każdy z Was osiągnął to, co sobie postanowił; ważne aby określić CEL naszego postępowania, a potem systematycznie, krok po kroku, zmierzać do jego osiągnięcia.

Niech więc każdy z nas wygląda świętej Paschy pełen duchowej radości i tęsknoty (RB 49). 

Joachim Zelek OSB | kontakt@ps-po.pl

 


Nasze intencje modlitewne: