Poradnik o działalności sekt i kultów

Metody werbowania

* Gdzie można zostać zwerbowanym? Wszędzie. Na pielgrzymce itp. zlocie religijnym, na wycieczce, w restauracji, akademiku, we własnym domu, w szpitalu, na dyskotece, w podróży, na uczelni i w szkole i w pracy.

* Kto może werbować ? Znajomy, przyjaciel, ktoś z rodziny, zupełnie obcy ludzie, bywa że młodzi i sympatyczni, osoby wyglądające na bardzo szczęśliwe albo sprawiające wrażenie silnie przekonanych o słuszności głoszonych poglądów.

* W jaki sposób? Rozdają ulotki, rozlepiają plakaty, ogłaszają się w prasie, sprzedają książki, zapraszają "właśnie ciebie" na spotkania, oferują bezpłatną pomoc, proszą byś pochopnie nie podejmował żadnych decyzji z jednoczesnym naciskiem na zdecydowane zaangażowanie w działanie grupy, wyolbrzymiają negatywne skutki rzeczywistości, często zarzucają zło kościołom, dają do zrozumienia, że tylko na łonie ich grupy można przeżyć życie w błogości i rozwiązać swoje życiowe problemy, szybko próbują uzyskać osobiste informacje o tobie i wejść z butami w twoją codzienność.