Rekolekcje kapłańskie „Kapłan w posłudze uzdrowienia i uwolnienia”

Kapłan w posłudze uzdrowienia i uwolnienia „Czego unikać, od czego nie uciekać!” Prowadzone przez ks. prof. Gabriele Nanni (diec. Aquila, Italia), kanonista, teolog (demonologia), egzorcysta, prof. Lateranum organizowanych przez Szkołę Formacji Duchowej Archidiecezji Lubelskiej. Będziemy również wdzięczni o zamieszczenie linku do naszej strony internetowej www.sfd.kuria.lublin.pl, na której znajduje się dużo tekstów i materiaiałów dźwiękowych dotyczących Posługi Uwolnienia.

Rekolekcje kapłańskie „Kapłan w posłudze uzdrowienia i uwolnienia” 
„Czego unikać, od czego nie uciekać!”

Termin: 25-27 listopada 2013

Miejsce: Nałęczów, wygodny i przyjazne Centrum Szkoleniowo-Wypoczynkowe „Energetyk” , ul. Paderewskiego 10 
Prowadzący: ks. prof. Gabriele Nanni (diec. Aquila, Italia), kanonista, teolog (demonologia), egzorcysta, prof. Lateranum, ekipa SFD.

Biskupi Diecezjalni w ostatnim czasie wskazali na pilną potrzebę usystematyzowania posługi egzorcystów i wypracowania dyrektorium dla tej posługi. Cieszymy się, że trafnie wybraliśmy tematykę rekolekcji kapłańskich, na które zapraszamy Czcigodnych Kapłanów do Nałęczowa. Rekolekcje poprowadzi ks. prof. Gabriele Nanni, wykładowca prawa kanonicznego Lateranum w Rzymie, specjalista w dziedzinie teologii i praktyki egzorcyzmów i posługi uwolnienia.

Tematyka rekolekcji będzie się koncentrować wokół problemów duszpasterskich związanych z coraz częstszą potrzebą jednania z Chrystusem i Kościołem osób dręczonym bądź zniewolonym duchowo. Chcielibyśmy ustalić jaki zakres kompetencji w tym wymiarze ma ksiądz nie będący egzorcystą. Celem będzie także określenie problemów duszpasterskich związanych z różnego rodzaju posługą charyzmatyczną sprawowaną w wielu naszych parafiach, uporządkowanie pojęć i zasad zgodnie z nauczaniem Kościoła np. mszy św. i nabożeństw z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres sfd@kuria.lublin.pl

 


Nasze intencje modlitewne: