Szkoła Walki Duchowej – Rychwałd 8-10 kwietnia 2005

W dniach  8-10 kwietnia 2005 roku odbyła się sesja formacyjna pt. "Rozpoznawanie opętania diabelskiego". Rekolekcje odbyły się w Franciszkańskim Domu Formacyjno-Edukacyjnym w Rychwałdzie, którego dyrektorem jest o. Bogdan Kocańda, autor licznych publikacji z dziedziny walki duchowej oraz egzorcyzmów. Podczas sesji o. Bogdan dzielił się swoją olbrzymią wiedzą teoretyczną ilustrując ją własną praktyką w posłudze uwalniania spod wpływów demonicznych. Część wykładów  przeprowadzili także o. o. Bartosz Pawłowski i Piotr Cuber.

Tematy konferencji ułożone były w logicznej porządku i stanowiły dopełniające się całości. W pierwszej kolejności przedstawiona została charakterystyka opętania diabelskiego w zestawieniu z  charakterystyką chorób psychicznych. Po tym rozróżnieniu prowadzący skupili się na przedstawieniu kryteriów rozeznawania wpływów demonicznych i zasadach przeprowadzaniu wywiadu diagnostycznego. Określono zadania i obowiązki osoby zniewolonej na drodze uwalniania spod wpływów demonicznych. Z drugiej strony zarysowano obowiązki duchowe i praktyczne osób towarzyszących osobie opętanej. Większość poruszonych tematów znalazło odbicie w artykułach o. Bogdana umieszczanych na łamach czasopism "Rycerz Niepokalanej" oraz "Któż jak Bóg".

Konferencje zostały zaplanowane w taki sposób nie brakowało czasu na Mszę świętą, adorację i modlitwę. W bezpośredniej bliskości Domu Formacyjnego znajduje się przepiękne sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej. Dom rekolekcyjny to kilkadziesiąt miejsc noclegowych w pokojach 2,3 i 4 osobowych o wysokim standardzie, kaplica, sala konferencyjna, stołówka serwująca smaczne posiłki oraz kawiarnia.

Kwietniowa sesja odbyła się w ramach Szkoły Walki Duchowej – cyklu spotkań tematycznych poświęconych tematowi rozeznawania duchów oraz zdobywaniu wiedzy na temat posługi kapłanów i świeckich względem osób zniewolonych. Kolejna sesja w ramach Szkoły "Władza kapłana nad złymi duchami" planowana jest  na 12 – 14 grudnia 2005 r. i  jest skierowana do kapłanów i kleryków.

Zobacz: Galeria domu rekolekcyjnego i okolic , Program konferencji w FDFE .


Nasze intencje modlitewne: