Wprowadzenie

Kiedy nadszedł wreszcie dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu. Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wiatru, i napełnił cały dom, w którym przebywali. Ukazały się im też języki jakby z ognia, które się rozdzieliły, i na każdym z nich spoczął jeden. I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić. (Dz 2, 1-4)

Nadchodzące już niebawem rekolekcje poprowadzi dla nas o. Piotr Krawczyk OfmCap z Warszawy. Kim jest? Oto kilka słów o nim:

Urodził się w 1982 r. W 2002r. skończył technikum elektroniczne i po maturze wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. W 2011r. obronił pracę magisterską na wydziale teologii KUL, a 12 czerwca tegoż roku otrzymał święcenia kapłańskie z rąk o. bpa Antoniego Dydycza.

Po święceniach został katechetą w Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Mieście n. Pilicą, moderatorem lokalnej wspólnoty Ruchu Światło-Życie oraz opiekunem ministrantów. Obecnie pełni posługę duszpasterza powołań w Prowincji Warszawskiej Braci Kapucynów.

Na co dzień, jak mówi o sobie, stara się z wiarą słuchać Słowa Bożego i dostrzegać Bożą obecność w życiu. Od wielu miesięcy komentuje także codzienną Ewangelię na profeto.plJego dzień to czwartek!

Ojca Piotra możecie też spotkać na stronach pogotowia duchowego, gdzie wielu kapłanów czuwa przez całą dobę, gotowi, by spieszyć z pomocą potrzebującym!

Oczekując na Zesłanie Ducha Świętego, przygotuj serce na Jego przyjęcie! Pomóż też innym w przyjęciu Pocieszyciela. Przekaż adres profeto.pl  twoim znajomym, niech zostawią swój e-mail na newsletterze i nie przegapią Pięćdziesiątnicy. Jeśli się nie zapisałeś/aś jeszcze, to zrób to teraz i zostaw swój e-mail w polu newsletter po prawej stronie, a nie ominie cię żaden z siedmiu odcinków rekolekcji!

W mocy Ducha – 360 Sekund przed Zesłaniem! Zapraszamy – zespół profeto.pl


Nasze intencje modlitewne: