Amerykański egzorcysta: szatan działa z podniesionym czołem

Choć zazwyczaj ukryty, w dzisiejszych czasach szatan działa z podniesionym czołem w potężnych strukturach grzechu takich jak aborcja, pornografia, niewolnictwo seksualne, wojujący homoseksualizm i terroryzm – uważa o. Thomas J. Euteneuer.

W swej najnowszej książce „Egzorcyzm i Kościół walczący” przewodniczący międzynarodowej organizacji obrony życia – Human Life International, a zarazem egzorcysta ostrzega przed diabłem. „Pręży on muskuły za pomocą zgubnych ideologii jak feminizm, aborcyjny ekstremizm, wojowniczo nastawiony ruch homoseksualny i agresywne media, które działają w służbie szatana, jego dzieł i wszystkich jego pustych obietnic” – pisze duchowny.

Jego książka jest swoistym podsumowywaniem doświadczeń, jakie jej autor zebrał podczas modlitw o uwolnienie od złego w kilku parafiach USA. Dlatego ostrzega czytelnika przed bagatelizowaniem diabła. „Nigdy w historii nie widzieliśmy tak skutecznego rozpowszechniania zła, otwartego drwienia i odrzucania prawdziwego dobra, jak to się dzieje teraz, w czasach najwyższego technologicznego zaawansowania” – pisze kapłan. Podkreśla przy tym, że obecnie szatan może łatwo wykorzystywać grupy i instytucje, „by owładnąć swą nikczemną mocą życie ludzkie i społeczeństwo”.

Egzorcysta zaapelował, by nie lekceważyć zagrożeń, jakie stoją przed ludźmi, i wzywa, szczególnie kapłanów, do większego zaangażowania się w duchową walkę o dusze.

O. Euteneuer wydał jednocześnie inną książkę „Demoniczna aborcja” – pierwszą z dwóch zaplanowanych tomów poświęconych diabelskiej naturze aborcji.

Źródło: ekai.pl


Nasze intencje modlitewne: