Idź precz, Szatanie! – Opętania ekspiacyjne

Idź precz szatanie! opętania ekspiacyjne

W literaturze i sztuce (także tej elektronicznie skomercjalizowanej i przekształconej w gry komputerowe dla dzieci i młodzieży) istnieje bardzo obszerna dziedzina dotycząca zła. Można ją podzielić umownie na dwie nierówne części.

Pierwsza niesamowicie obszerna część może być określona jako fascynacja złem i banalizacja zła, świadome zbijanie fortuny na tematyce zła i świadome przyzwyczajanie oraz oswajanie czytelnika, widza, użytkownika ze złem. Prowadzi to do skutecznego zatarcia granicy między dobrem a złem, bądź nawet odwrócenia wartości etycznych, jak np. kiedy postać wampira jest przedstawiana jako niewinna ofiara, która musi zabijać aby przetrwać, i z tego powodu bardzo cierpi. Zło przedstawia się jako dobro. Tak dryfującą pierwszą część literatury i sztuki możemy sklasyfikować jako antykulturę i cywilizację śmierci.

Książkę pt. „Idź precz, Szatanie! – Opętania ekspiacyjne” wydaną pod patronatem naszej strony oraz dwumiesięcznika o aniołach „Któż jak Bóg” można nabyć w naszej księgarni internetowej – kliknij.

Poniżej publikujemy fragmenty książki.

Spis treści

Przedmowa, czyli zachęta do lektury

Egzorcyzmy Nicoli Aubrey

Przypadek Antoine’a Gaya

Opętanie w Earling

Egzorcyzmy Anneliese Michel

Bibliografia

Modlitwy o uwolnienie


Nasze intencje modlitewne: