O stronie www

O stronie www.egzorcyzmy.katolik.pl

Pomysł powstania strony narodził się w listopadzie 2001 roku po tym, kiedy szukawszy w internecie stron o egzorcyzmach, znalazłem jedynie witryny okultystyczne, satanistyczne, wróżbiarskie, bioenergoterapeutyczne itp. W ciągu kilku dni powstała pierwsza polska strona katolicka poruszająca problem działania złego ducha, która opierała się prawie wyłącznie na danych pochodzących z Biblii, Katechizmu oraz naprędce skleconych opracowań. Jakość witryny pozostawiała wiele do życzenia.

Szybko okazało się, że strona internetowa omawiająca problem egzorcyzmów jest potrzebna, o czym świadczyło wiele listów od jej gości. Liczba odwiedzających stale rosła. Oba czynniki stanowiły one silną motywację ku temu, by stale poszerzać tę stronę o nowe materiały i ulepszać pod względem technicznym.

Z czasem pojawiały się osoby, które przysyłały swoje materiały. Szczególne podziękowania dla tych, którzy nadesłali swoje teksty: (alfabetycznie) Agnieszki, Błażeja, Fresca, Iwony B., Krzysztofa, Plantego, brata Pawła, Scribo, Siloama, Wilamii i wszystkich autorów świadectw. Od listopada 2002 roku strona współredagowana jest przez Agnieszkę. Wiele ciekawych materiałów zawdzięczamy bratu Pawłowi.  Podziękowania należą się także tym, którzy pozwolili nam korzystać ze swoich materiałów. Dzięki serwisowi www.katolik.pl mamy wygodny dostęp do serwera internetowego.

Największym problemem jest dla nas znalezienie asystenta kościelnego, który podjąłby się zweryfikowania treści tej witryny i opieki nad jej rozwojem. Bez osoby sprawującej pieczę nad tym projektem, strona ta nie może reprezentować oficjalnego stanowiska Kościoła, mimo że jesteśmy katolikami i staramy się wiernie oraz jak najlepiej przedstawiać naukę katolicką. Wszystkie opinie księży (w tym egzorcystów) jakie otrzymaliśmy do tej pory były pozytywne. Mimo tego, dla dopełnienia wszelkich formalności a zarazem dla uwiarygodnienia treści niniejszej witryny, nie ustajemy w poszukiwaniach wspomnianego asystenta. Jesteśmy ponadto otwarci na propozycje od osób świeckich; prosimy o nadsyłanie materiałów lub samych linków. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc.

O nas

Jesteśmy wyznawcami Jezusa Chrystusa w łączności ze Stolicą Apostolską w Watykanie. W skrócie – rzymskimi katolikami 🙂


Nasze intencje modlitewne: