Córka milionera pod wpływem guru i uwikłana w narkotyki

GURU – mistrz duchowy w hinduizmie, któremu należy się posłuszeństwo w sprawach duchowych; nauczyciel przekazujący uczniowi znajomość Wedy; w sikhizmie przywódca i przewodnik duchowy wspólnoty. Sikh wierzy w duchowe przywództwo 10 guru i prawdy zawarte w świętej księdze Guru Granth. W 2. poł. XIX w. w obrębie religii sikhijskiej powstały sekty. Członków założonego przez A. C. Bhaktiwedantę Swami Prabhupadę (1896-1977) ruchu Hare Kriszna, sekty o tradycjach orientalnych, rozpoznać można po białych lub szafranowych szatach. Założycieli różnych sekt często nazywa się guru.

Fatima, słuchaczka instytutu studiów biblijnych w Bombaju, pochodząca z południowych Indii, poznała młodą Australijkę. Mary mówiła, że jest chrześcijanką, ale Fatima dowiedziała się, że dziewczyna znalazła się pod wpływem guru, który prowadził w Bombaju znany aśram. Fatima, zatroskana o to, aby dziewczyna nie odeszła od wiary chrześcijańskiej, opowiedziała o niej ks. Rufusowi, który zgodził się na rozmowę z Mary. Fatima zaprosiła Australijkę do instytutu.

Mary pojawiła się w szafranowym stroju. Na szyi miała zawieszone perłowe naszyjniki. Kapłan zaczął rozmowę od tego, że dał jej swoje świadectwo wiary. Mary zareagowała agresywnie. Rozłościła się, zaczęła kłótnię, mówiąc, że nie chce z księdzem rozmawiać. Wstała szybko i wyszła. Fatima wraz z kolegami z instytutu studiów biblijnych cały czas modlili się wtedy za Australijkę. Minęło pół godziny i ks. Rufus zobaczył Mary ponownie. Była wściekła. Te pół godziny czekała na autobus, który zwykle kursuje co pięć minut. Tym razem nie przyjechał. Zdążyła przemyśleć wszystko. Powiedziała: – Przekonało mnie to, co zobaczyłam w waszej wspólnocie. Pochodzicie z różnych stron Indii, Azji, a łączy was miłość braterska i niezwykle prosty styl życia. Emanuje od was ciepło, którego nie ma w aśramie guru.

Strony: 1 | 2