„Opętanie i egzorcyzm. Jak rozpoznać przebiegłego szatana” Francesco Bamonte

„Chciałbym, aby ta książka była zbawiennym wyzwaniem dla biskupów, kapłanów, wychowawców, aby nie byli obojętni na prośbę – być może wypowiadaną nie słowami, ale cierpieniem – wielu wiernych, a także niewierzących, którzy czują się dręczeni. Mówi się, że pierwszym zwycięstwem szatana jest wpojenie ludziom przekonania, (…) że on nie istnieje albo że jest co najwyżej marionetką dla postraszenia niegrzecznych dzieci. (…) Dlatego właśnie niezbędne jest poznanie, przynajmniej sumaryczne, zwykłych sposobów działania Złego, które mogą dojść do granic opętania”. – ks. bp Gaetano Bonicelli

ks. Francesco Bamonte „Magia, wróżby i zabobony”

Codziennie jesteśmy bombardowani reklamami typu: zadzwoń na numer 0700… a dowiesz się, co spotka cię w najbliższych dniach, wyślij sms na numer… a codziennie będziemy ci przesyłać horoskop przygotowany specjalnie dla ciebie. Chodząc ulicami, natykamy się na szyldy wróżek, wróżbitów, cudotwórców, uzdrowicieli, którzy przyjmują od 8-15. Może wtedy zastanawiamy się, czy nie skorzystać z ich pomocy, szczególnie w chwilach dla nas trudnych.

Z tej książki dowiesz się, czy warto się w ogóle nad tym zastanawiać, czy jest to metoda na życie. Czy poddawać się tej aktualnej modzie, czy też bronić się przed nią?