„Opętanie i egzorcyzm. Jak rozpoznać przebiegłego szatana” Francesco Bamonte

„Chciałbym, aby ta książka była zbawiennym wyzwaniem dla biskupów, kapłanów, wychowawców, aby nie byli obojętni na prośbę – być może wypowiadaną nie słowami, ale cierpieniem – wielu wiernych, a także niewierzących, którzy czują się dręczeni. Mówi się, że pierwszym zwycięstwem szatana jest wpojenie ludziom przekonania, (…) że on nie istnieje albo że jest co najwyżej marionetką dla postraszenia niegrzecznych dzieci. (…) Dlatego właśnie niezbędne jest poznanie, przynajmniej sumaryczne, zwykłych sposobów działania Złego, które mogą dojść do granic opętania”.  – ks. bp Gaetano Bonicelli 

Można śmiało powiedzieć, że książka ta spełnia pokładane w niej nadzieje. To napisana przystępnym i jasnym językiem lektura obowiązkowa dla każdego wierzącego zainteresowanego światem duchowym i jego wpływem na nasze życie. W sposób zrozumiały zostały w niej wyjaśnione podstawowe prawdy naszej wiary dotyczące istnienia złych duchów i ich wpływu na ludzkie życie. Książka daje odpowiedzi na wiele pytań, np: czy złe duchy mogą czynić cuda, czy są wszechobecne, czy znają przyszłość i na ile, czym jest opętanie szatańskie i jak się przejawia. Następnie Autor skupia się na satanizmie, jego pojęciu, jak i świadectwach byłych satanistów. Analizuje także nadzwyczajne działania złych duchów takie, jak obsesje demoniczne, nękania, infekowanie miejsc oraz wyjaśnia, co powoduje te demoniczne wpływy na ludzi.

Główny część książki to rozdział poświęcony egzorcyzmom. Zostało w nim pokazane znaczenie egzorcyzmu w Biblii i w obecnych czasach. Autor zwraca uwagę na rozeznanie, na to, kiedy należy odprawić egzorcyzm, a kiedy wystarczą inne środki duchowej walki ze złymi duchami. Poruszona jest także sprawa wypowiedzi złych duchów w czasie egzorcyzmów i ich niezamierzone „katechezy” dla wierzących. Mamy także świadectwa księży egzorcystów o swojej trudnej posłudze oraz omówienie problemu czarów w Nowym Rytuale Rzymskim.

„Opętanie i egzorcyzm. Jak rozpoznać przebiegłego szatana”  to pasjonująca i wciągająca lektura, przydatna dla każdego katolika, bo każdego z nas przecież dotyczy poruszany temat istnienia i działaności złych duchów. I każdy z nas jest obowiązany do walki duchowej ze złymi duchami. A w walce tej książka Francesco Bamonte jest niezwykle przydatna.  Bo aby pokonać wroga, trzeba go najpierw poznać. 

Autor: Bamonte Francesco


Nasze intencje modlitewne: