Ufo: diabelska sztuczka?

Bliskie spotkania z UFO

 

W Stanach Zjednoczonych zaistniało wiele prywatnych inicjatyw, dążących do jak najlepszego poznania i opisana zjawisk UFO. Jednym z ekspertów w tej dziedzinie jest dr Hynek, były konsultant sił powietrznych ds. astronomii w ramach Projektu Błękitnej Księgi, który przez wiele lat zbierał doniesienia o zetknięciu się z pozaziemskimi cywilizacjami. W pracy badawczej dążył do eliminacji błędów i fałszywych doniesień, skupiał się na relacjach ludzi wiarygodnych i budzących zaufanie. Badał także osoby, dla których spotkanie z UFO miało silne reperkusje psychiczne i emocjonalne, i które nie umiały sobie poradzić z traumatycznym przeżyciem. Dr Hynek na podstawie swoich obserwacji wyodrębnił sześć kategorii spotkań z UFO. Pierwsze trzy dotyczą obserwacji z dystansu, kolejne zaś to bliskie spotkania o różnym stopniu zbliżenia i kontaktu.

I Zauważenie intensywnie świecących obiektów w powietrzu, którymi nie były żadne ze znanych ludziom maszyn latających. Zjawiska miały charakter częsty, powtarzający się w wielu miejscach i czasie, najczęściej w nocy.

II Dzienne obserwacje latających dysków (pojedyncze lub mnogie), cechujących się niezwykłą szybkością i zwrotnością w zupełnej ciszy.

III Obserwacje radarowo-wizualne, często z samolotów. Nieznane obiekty pojawiały się głównie w nocy, rozwijały prędkość do 4000 mil na godzinę, czasem dzieliły się na mniejsze jednostki.

Osoby, które były świadkami zjawisk powyższych trzech kategorii, często odczuwały strach, konsternację, niezrozumienie, niejednokrotnie wzrastającą ciekawość i chęć lepszego poznania natury swojego doświadczenia.

IV Bliskie spotkania pierwszego stopnia – to obserwacja UFO z odległości do 500 stóp. Świadkowie opisują statki latające jako owalne obiekty z kopułą, wydzielające jaskrawe światło lub wirujące ognie. Statki mają zdolność do bardzo szybkiego i bezszelestnego poruszania się, mogą startować pionowo. Szybko znikają nie pozostawiwszy po sobie żadnych śladów. Skutkiem BS I dla obserwatorów są zwykle zaburzenia emocjonalne, wstrząs i załamanie psychiczne, koszmary, rozłam w rodzinie, a to wszystko pogłębione przez niedowiarstwo innych i poczucie nieprawdopodobieństwa.

V Bliskie spotkania drugiego stopnia, zwykle w miejscach opustoszałych, na drogach. Do znanych z BS I obserwacji dochodzą ślady fizyczne i psychiczne, np.:

  • ślady na ciele,
  • nadpalone drzewa i rośliny w okolicy przebywania UFO,
  • gaśnięcie silników samochodowych oraz zakłócenia urządzeń elektrycznych,
  • przerażenie w momencie spotkania, niepokój i zamęt, bóle, duszności, lewitacja (utrata ciężaru).

VI Bliskie spotkania trzeciego stopnia – to spotkania z humanoidami z obiektu latającego. Opisy ufoludków nieraz różnią się od siebie: czasem są to małe, zielone ludziki, w innych przypadkach stwory o cienkich nóżkach i dużych głowach pozbawionych nosa i uszu. Postacie ze statku kosmicznego posiadają nadludzkie cechy, ich wiedza techniczna przewyższa ludzką. Bywają groźni dla ludzi – w 1955 roku w stanie Kentucky ufoludki dwukrotnie zaatakowały jedenastoosobową rodzinę mieszkająca na odludziu. Przerażenie i panikę ludzi potęgowało to, że pociski strzelb nie szkodziły intruzom, którzy unikając światła próbowali dostać się do domu. Istoty te – według relacji – miał mieć od 100-120 cm. wzrostu, oczy pozbawione źrenic, ręce zakończone szponami i sięgające niemal do ziemi.

W 1961 roku w New Hampshire dwóch mężczyzn – jak wykazały niezależne od siebie badania hipnotyczne – zostało porwanych i badanych wewnątrz statku UFO. W 1967 roku zbadano policjanta, który meldował w czasie służby dziwne zjawiska, a następnie zaginął. Został odnaleziony z tajemniczymi bliznami za uchem i na głowie, w pamięci miał lukę czasową. Podczas hipnozy przypomniał sobie porwanie na statek kosmiczny, w którym przebywały humanoidy w skafandrach z emblematem… skrzydlatego węża.

Bliskie spotkania III stopnia mają charakter nagły i przypadkowy, częstym motywem sa porwania, badania, pobranie komórek rozrodczych a nawet gwałt. BS III zwykle nie dotyczą tzw. kontakterów – osób, które dążą do kontaktu z UFO i uzyskania od nich informacji czy pseudoduchowych przesłań.


Nasze intencje modlitewne: