Astrologia i wróżbiarstwo

Jacques Verlinde, urodzony w Belgii w roku 1947, przebył niespotykaną drogę duchową. Pod koniec studiów doktoranckich z nauk ścisłych (fizyka) spotkał się z praktyką medytacji transcendentalnej, w którą przez następne siedem lat życia całkowicie się zaangażował. Szybko został członkiem międzynarodowego biura koordynatorów ruchu Medytacji Transcendentalnej (TM). Wchodząc w TM coraz głębiej, trzykrotnie przebywał w Indiach i Himalajach. Jako uczeń hinduskiego guru, pogłębiał tam wiedzę o tradycjach opartych na księgach Wedy.

Jego poszukiwania powiodły go ku praktykom okultystycznym i zainteresowaniu ezoteryką. W roku 1975 przeżył osobiste spotkanie z Panem Jezusem i nawrócenie. Był to początek długiego procesu wydobywania się z duchowego zniewolenia. Po siedmiu latach modlitw o uzdrowienie duchowe Jacques Verlinde mógł wreszcie wstąpić do seminarium duchownego w Rzymie.

Święcenia kapłańskie otrzymał w 1983 roku. Uzyskał następnie w Louvain doktorat z filozofii i został wykładowcą na Uniwersytecie Katolickim w Lyonie. W roku 1986 założył zgromadzenie „Rodzina Świętego Józefa z Nazaretu”, które otrzymało aprobatę Kościoła w roku 1991. Jako duchowny przybrał nowe imię: Józef Maria.


Nasze intencje modlitewne: