Jezus uzdrawia dzisiaj – o posłudze egzorcyzmów i modlitwie uwolnienia – ks. Piotr Glas, egzorcysta

Choć wiele mówi się dziś o egzorcyzmach, wielu ludzi ciągle myli modlitwę uwolnienia z egzorcyzmem, zniewolenie z opętaniem, problemy duchowe – z problemami psychicznymi. Na czym polega różnica – wyjaśnia ks. Piotr Glas, egzorcysta. Rejestracja: ks. Sławomir Kostrzewa

Więcej…

Jezus wzruszył się głęboko

"Jezus wzruszył się głęboko” 1-5  lipca 2008 (Jarosław) oraz 20 – 24 sierpnia  2008 (Laski k. Warszawy) Rekolekcje dla osób z problemami w sferze emocjonalnej (nerwice, lęki, depresja) połączone z zajęciami terapeutycznymi.   Formularz uczestnictwa do pobrania na stronie:  www.gajdy.pl 

„Jezus z Manoppello”

Benedykt XVI nawiedzi w maju przechowywaną w Abruzji na północy Włoch relikwię. Według ekspertów może to być jeden całunów, w które owinięto ciało Jezusa.

Jan Paweł II wielokrotnie wzywał Kościół do „oczyszczenia pamięci”. Krocząc śladami swego poprzednika, Benedykt XVI wykona wkrótce spektakularny gest: w maju nawiedzi „Święte Oblicze” z Manoppello, płótno, które świat poznał bliżej dopiero w 2004 roku. „Czyż nie powinniśmy dostrzec prawdziwego cierpienia świata i tym głośniej, i z tym większą natarczywością wołać do Boga, by ukazał nam swoje oblicze?” – pytał przed laty jeszcze jako kardynał. Kilka tygodni temu – już jako Benedykt XVI – wyjawił, że do napisania pierwszej encykliki zainspirowała go „Boska komedia” Dantego, gdzie w samym centrum Raju nie wychodzi nam naprzeciw oślepiająca Światłość, lecz delikatne oblicze Człowieka: oblicze Jezusa Chrystusa. Odkrycie faktu, że Bóg posiada „ludzkie oblicze”, jest punktem kulminacyjnym „kosmicznej podróży” wielkiego poety.

Paul Badde „Boskie Oblicze”

 

Boskie Oblicze - P. BaddePaul Badde – rzymski korespondent dziennika „Die Welt” – w swojej najnowszej książce pt.: „Boskie Oblicze. Całun z Manoppello” twierdzi, że odnalazł w Abruzji na włoskim wybrzeżu Adriatyku tajemnicze płótno – autoportret Jezusa Chrystusa. Jest to słynna Chusta Świętej Weroniki – jedna z najstarszych relikwii chrześcijaństwa. Tradycja i nauka zgodnie twierdzą, że ten wizerunek nie jest dziełem człowieka.

W swej pasjonującej książce Paul Badde, prowadząc nas do Rzymu i Jerozolimy, do tajnych skarbców Watykanu, tropi z detektywistyczną pasją wszystkie zachowane ślady, jakie wiążą się z liczącymi dwa tysiące lat dziejami Boskiego Oblicza z Manoppello, a badania naukowe potwierdzają całkowitą zgodność tego wizerunku z Całunem Turyńskim.