Zachęty do sakramentu Eucharystii

Nie ma prawdziwego nawrócenia i pełnego uwolnienia bez życia w łasce uświęcającej. Nasze uczestnictwo we Mszy Świętej, przyjęcie Ciała i Krwi Chrystusa, Komunia z Bogiem – eliminują możliwość działania złego ducha. 

Św. Jan Bosko mówił: „… Uczestniczyć w pełni we Mszy św. znaczy zrujnować cały dorobek diabła”

Zachęty do sakramentu pokuty i pojednania

Spowiedź święta przywraca nam łaskę Bożą i jednoczy w przyjaźni z Bogiem. Zmazuje grzech ciężki, ale i oznacza chęć poprawy. Św. Jan Bosko rzekł: „… To co sprawia największą krzywdę diabłu, to czego obawia się najbardziej, to praktykowanie tego, co się postanowiło na spowiedzi …”

Rachunek sumienia

Do przyjęcia sakramentu pokuty należy przygotować się przez rachunek sumienia, zrobiony w świetle słowa Bożego. Najbardziej nadających się do tego tekstów należy szukać w Dekalogu i w katechezie moralnej Ewangelii i Listów Apostolskich: Kazaniu na Górze i pouczeniach apostolskich. (KKK 1454).

Katechizm o spowiedzi świętej

„Ci zaś, którzy przystępują do sakramentu pokuty, otrzymują od miłosierdzia Bożego przebaczenie zniewagi wyrządzonej Bogu i równocześnie dostępują pojednania z Kościołem, któremu, grzesząc, zadali ranę, a który przyczynia się do ich nawrócenia miłością, przykładem i modlitwą”. (1422)