Wprowadzenie – biografia bł. Bartola Longa

W szatańskim opętaniu Longo trwał półtora roku. W tym czasie praktykował obrzędy, które były małpowaniem sakramentów świętych, zajmował się okultyzmem, organizował seanse spirytystyczne ze znanym neapolitańskim medium, brał udział w publicznych wystąpieniach antypapieskich inicjowanych przez wolnomularstwo. Długie wyniszczające posty, diaboliczne wizje, nasilająca się depresja, doprowadziły Bartola na skraj obłędu.

Czyściec w wizjach świętych

„Za każdym razem, kiedy dzięki Twojej modlitwie i ofierze jakaś dusza może opuścić czyściec, sprawiasz mi taką wielką radość, jakbyś mnie samego wyrwała cierpieniu.” (Jezus do św. Gertrudy Wielkiej z Helfta, 1256-1302)

Zachęty do sakramentu pokuty i pojednania

Spowiedź święta przywraca nam łaskę Bożą i jednoczy w przyjaźni z Bogiem. Zmazuje grzech ciężki, ale i oznacza chęć poprawy. Św. Jan Bosko rzekł: „… To co sprawia największą krzywdę diabłu, to czego obawia się najbardziej, to praktykowanie tego, co się postanowiło na spowiedzi …”

Zachęty do sakramentu Eucharystii

Nie ma prawdziwego nawrócenia i pełnego uwolnienia bez życia w łasce uświęcającej. Nasze uczestnictwo we Mszy Świętej, przyjęcie Ciała i Krwi Chrystusa, Komunia z Bogiem – eliminują możliwość działania złego ducha.

Św. Jan Bosko mówił: „… Uczestniczyć w pełni we Mszy św. znaczy zrujnować cały dorobek diabła”

Zachęty do modlitwy różańcowej w walce duchowej

„Jedno tylko Zdrowaś Maryjo dobrze powiedziane wstrząsa całym piekłem”! Jednak różaniec to nie „klepanie modlitw”, ale przede wszystkim kontemplacja życia Jezusa i Maryi.

Modlitwa i wstawiennictwo świętych

Pamietaj, ze Aniołowie i Swieci sa tak bllisko Boga ze sa w stanie przekazac mu modlitwe i blagac go z wieksza moca niz czlowieczek na ziemi, ktory moze nieraz powinien juz splonac w ogniu i siarce… I tak gdy juz poprosilem o wsparcie, zaczalem sie modlic…

O przyczynę Świętych

Modlitwa. Broń nas, prosimy Cię, Panie, od wszelkich niebezpieczeństw duszy i ciała, a za przyczyną błogosławionej i chwalebnej Bogarodzicy Maryi zawsze Dziewicy, świętego Józefa, świętych apostołów Twoich Piotra i Pawła, świętego N. (wymienić patrona kościoła) oraz wszystkich świętych udziel nam łaski pomyślności i pokoju, aby Kościół Twój pokonawszy wszelkie przeciwności i błędy służył Tobie w … Więcej…