Katolicki horoskop dla każdego

Horoskopy są wszędzie, w prawie każdym czasopiśmie. Zwykle anonimowy ich autor tłumaczy z gwiazd, co czeka nas w najbliższej przyszłości, najczęściej w okresie do ukazania się kolejnego numeru gazety. Najprostsze z horoskopów dotyczą osób urodzonych pod konkretnym znakiem zodiaku.

Znaleźć w nich można same ogólniki, typu "w tym tygodniu spotkasz swojego sąsiada" albo "jeśli nie udasz się do swojego lekarza ze swoim problemem, będziesz miał komplikacje zdrowotne". Czasem odnaleźć w nich można rozkaźniki typu "powinieneś załagodzić zadawniony konflikt"; "postaraj się załatwić nurtującą cie sprawę póki nie będzie za późno". Czasem są to dokładniejsze horoskopy, pisane dla poszczególnych osób (wg dokładnych co do godziny dat urodzin). Są one bardziej szczegółowe, czasem opatrzone w różne grafiki, wykresy gwiazdozbiorów i in. Jednak ich wartość naukowa jest zawsze taka sama, czyli żadna. Pozostaje jednak ich szkodliwość duchowa. Nie ma w nich mowy o zaufaniu Opatrzności czy o nawróceniu, które przecież pozwala odnaleźć ludziom największe szczęście. Boga. Dlatego stworzyliśmy uniwersalny (i darmowy) horoskop… katolicki!

Oto pierwszy "horoskop" katolicki dla każdego i na każdy dzień

 

  • Nie wiesz, pod jakim znakiem zodiaku się urodziłeś? To nie jest ważne, bo jest tylko jeden taki znak: Dziecko Boże.

  • Męczy Cię myśl, kiedy odnajdziesz miłość swojego życia? Rozglądaj się uważnie dookoła – jeśli jesteś powołany/a do małżeństwa, to już teraz módl się za przyszłego współmałżonka i… zmieniaj siebie ku lepszemu, byś sam/a był/a dobrym/ą mężem/żoną.
  • Nie wiesz, kiedy spotkają Cię sukcesy w pracy? Nie myśl o tym wcale i módl się do św. Józefa. Niech Twoje codzienne zajęcia staną się modlitwą do Boga i przykładem dla innych.
  • Zastanawiasz się, gdzie zgubiłeś/aś jakiś przedmiot? Nie płać różdżkarzom, ale uklęknij i proś o pomoc św. Antoniego!
  • Trapi Cię ciężka choroba? Zaufaj Bogu! On jest najlepszym Lekarzem nie tylko dusz, ale i ciał. Nawet w beznadziejnych sytuacjach nie poddawaj się zwątpieniu, lecz zwracaj się do Boga za wstaweinnictwem św. Judy Tadeusza.
  • Jesteś ciekaw, kogo niespodziewanie spotkasz w tym tygodniu? Spotkasz samego Jezusa Chrystusa! Bądź miłosiernym Samarytaninem dla wszystkich bliźnich, ktorych z którymi przyjdzie Ci się zetknąć. Nawet jeśli są oni do Ciebie nastawieni wrogo.
  • Męczy Cię myśl o tym, co Cię czeka w najbliższych dniach? Ćwicz pokorę! Uwierz, że tylko życie zgodne z wolą Bożą jest źródłem wszelkiego szczęścia i wewnętrznego spokoju.
  • Zastanawiasz się, co o współczesnych czasach mówią centurie Nostradamusa, Sybille czy inne przepowiednie? Wyrzuć astrologiczne książki i zacznij czytać Biblię, a zwłasza księgi prorockie. Dowiesz się, co przepowiedzieli prorocy tym, którzy uciekali się do bałwochwalstwa, astrologii i okultyzmu.
  • Potrzebujesz pomocy w dowolnej potrzebie? Padnij na kolana przed Matką Bożą Nieustającej Pomocy!
  • W każdej chwili swojego życia pamiętaj o Bogu, który jest Stwórcą i Panem świata. Tylko On może dać Ci szczęście wieczne. Kochaj Go i nie przestawaj ufać Jego Opatrzności. 

Nasze intencje modlitewne:

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.