Kraśnik: Magia – cała prawda

Parafia pw. św. Józefa w Kraśniku zaprasza 28 kwietnia 2012 r. na sympozjum „Magia – cała prawda”. Szczegóły na: http://jozef-krasnik.pl/

Miejsce: Hala Sportowa przy Gimnazjum nr 1 przy ul ks. Popiełuszki 1

Jeżeli jest to możliwe to prosimy o zamieszczenie informacji o wydarzeniu.
W załączniku, są zamieszczone pliki, które można wykorzystać do wstawienia na stronę internetową lub w inny sposób w celach promocji spotkania. Plakat jest też dostępny na stronie organizatorów. W załączniku znajduje się również plik zawierający informacje ogólne na temat sympozjum i prelegentów.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY: WSTĘP BEZPŁATNY!

PROGRAM SYMPOZJUM W KRAŚNIKU

8.00 – 8.45 – Msza Święta inauguracyjna – kościół pw. św. Józefa Robotnika

9.00 – 9.10 – Przedstawienie programu dnia – Hala Sportowa przy Publicznym Gimnazjum nr 1

9.10 – 9.55 – Magia w Biblii i nauczaniu Ojców Kościoła – wykład – ks. dr Mariusz Terka, patrolog

10.10 – 10.55 – Magiczne myślenie dziś – o bioenergoterapii, homeopatii i nie tylko… – wykład – Andrzej Wronka, publicysta, prezes Stowarzyszenia „Effatha”

11.10 – 11.40 – Byłem bioenergoterapeutą – świadectwo Krzysztofa

11.55 – 12.40 – Ostateczna bitwa o życie wieczne- czyli o współczesnych zagrożeniach duchowych i zniewoleniu – wykład – ks. dr Eugeniusz Derdziuk, egzorcysta

12.55 – 13.25 – Niepokalane Serce Maryi a walka duchowa – świadectwo – Maria – Emanuel, misjonarka świecka z Jasnej Góry

13.25 – 14.15 – przerwa obiadowa

14.15 – 16.00 – Życie, nawrócenie, ŻYCIE – multimedialne świadectwo nawrócenia – Leszek Dokowicz, operator filmowy

16.15 – 17.00 – Harry Potter, wampiry i Moc – komentarz – Małgorzata Nawrocka, autorka powieści antymagicznejAnhar

17.15 – 18.00 – Okultyzm a kultura masowa – wykład – o. prof. Aleksander Posacki SJ, teolog i demonolog

18.15 – 19.00 – CZAS NA TWOJE PYTANIE… – o. prof. A. Posacki odpowiada na pytania Słuchaczy

19.15 – Uroczysta Msza Święta połączona z Aktem Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski oraz modlitwą o uzdrowienie wewnętrzne

*Podczas Sympozjum zapewniamy Państwu możliwość nabycia unikalnych materiałów wizualnych i publikacji dotyczących poruszanej tematyki.


PRELEGENCI

  1. O. dr hab. Aleksander Posacki – jezuita, filozof, teolog, badacz prądów duchowych i sekt, znawca historii mistyki, demonologii oraz problematyki okultyzmu i ezoteryzmu. Jest konsultantem egzorcystów katolickich w Polsce i za granicą.

Głosił konferencje na Międzynarodowych Zjazdach Egzorcystów, organizowanych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów, założone przez księdza Gabriela Amortha. Wykładowca filozofii religii w Wyższej Szkole Filozoficzno – Pedagogicznej „Ignatianum” w Krakowie.

Autor licznych artykułów i książek, min: „Duchowość a psychologia”; „Okultyzm, magia, demonologia”; „Niebezpieczeństwo okultyzmu”; „Dlaczego nie Metoda Silvy”; „Egzorcyzmy, opętanie, demony”; „Sekty – zagrożeniem i wyzwaniem”; „Harry Potter i okultyzm. „Magiczna” wyobraźnie czy realistyczna magia?”; „Psychologia i New Age”

  1. Ksiądz dr Mariusz Terka – patrolog z KUL przez kilka lat związany ze Wspólnotą Przymierza Rodzin „Mamre”, autor interesujących publikacji prasowych.
  2. 3. Ks. dr Eugeniusz Derdziuk – ukończył studia doktorskie specjalistyczne z historii Kościoła na KUL w Lublinie, były ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Lublinie, obecnie jest proboszczem i kustoszem Sanktuarium Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie i dziekanem Dekanatu Krasnobród. Od 2001 roku pełni posługę egzorcysty w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP.
  3. Leszek Dokowicz – tata pięciorga dzieci. Dziennikarz związany ze środowiskiem „Frondy”. Zawodowo zajmuje się produkcją filmów dokumentalnych. Przy współpracy egzorcysty, ks. dr Andrzeja Trojanowskiego zrealizował między innymi film „Egzorcyzmy Anneliese Michel”, za który przyznano Grand Prix Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów Niepokalanów 2008.
  4. Krzysztof Zielski – nauczyciel z Gliwic, ratownik, instruktor pływania. Od kilku lat członek Wspólnoty Przymierza Rodzin „Mamre”. Wcześniej przez 17 lat zajmował się bioenergoterapią.
  5. Dr Andrzej Wronka – teolog, dziennikarz. Założyciel i prezes Stowarzyszenia „Effatha”. Autor publikacji o sektach, wróżbiarstwie, homeopatii, energoterapii, New Age, astrologii, magii, okultyzmie, spirytyzmie, medycynie niekonwencjonalnej, radiestezji, wahadlarstwie, itp…
  6. Małgorzata Nawrocka – Pisarka, autorka książek dla dzieci i młodzieży. Na co dzień współpracuje z wydawnictwami katolickimi i edukacyjnymi. Również z redakcjami katolickimi Polskiego Radia i Telewizji. Laureatka nagród literackich. Jedną z nich otrzymała w marcu 2008 za powieść antymagiczną „Alhar syn Anhara”.
  7. Maria – Emanuel Dziemian – Misjonarka świecka, która od ponad 10 lat zajmuje się propagowaniem przy Jasnej Górze kultu Niepokalanego Serca Maryi i Aktu Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski (modlitwa z imprimatur) . Przez wiele lat czołowa działaczka szwedzkiego „Caritasu”.

Z wyrazami szacunku

Organizatorzy:

Parafia pw. św. Józefa Robotnika

ul. Z. Krasińskiego 13 23-210 Kraśnik

tel.: 0-81/825-48-82 (83) – Parafia

Strony: 1 | 2 | Jedna strona