Egzorcysta Watykanu

Poruszające świadectwo na temat niezwykłych wydarzeń podczas pełnienia obowiązków egzorcysty! 

Przez ponad trzysta lat posługa egzorcystów w Kościele pozostawała w całkowitym zapomnieniu, dlatego też Ojciec Gabriele Amorth, przyjmując nominację na ten urząd, postawił przed sobą dwa cele. Pierwszym z nich była doraźna pomoc cierpiącym, którzy doświadczali działania złego ducha, a dotąd nie mieli się, do kogo zwrócić, zaś drugim uświadomienie kapłanom znaczenia tej posługi. Dziś coraz więcej członków Kościoła – również świeckich – zdaje sobie sprawę z poważnych zagrożeń, jakie niesie ze sobą lekceważenie wpływu mocy zła na nasze życie. Wciąż jednak nasza niewiedza daje wielką przewagę szatanowi w walce między dobrem a złem.

Ojciec Gabriele Amorth pełni obecnie posługę egzorcysty w diecezji rzymskiej. Od wielu lat jest honorowym prezesem światowego zrzeszenia egzorcystów. Jest niekwestionowanym autorytetem w tej dziedzinie. Sam przeprowadził ponad 30 tys. egzorcyzmów. Siostra Musolesi przeprowadziła z Nim wiele wywiadów, które po wydaniu stały się światowymi bestsellerami.

„Opętanie i egzorcyzm. Jak rozpoznać przebiegłego szatana” Francesco Bamonte

„Chciałbym, aby ta książka była zbawiennym wyzwaniem dla biskupów, kapłanów, wychowawców, aby nie byli obojętni na prośbę – być może wypowiadaną nie słowami, ale cierpieniem – wielu wiernych, a także niewierzących, którzy czują się dręczeni. Mówi się, że pierwszym zwycięstwem szatana jest wpojenie ludziom przekonania, (…) że on nie istnieje albo że jest co najwyżej marionetką dla postraszenia niegrzecznych dzieci. (…) Dlatego właśnie niezbędne jest poznanie, przynajmniej sumaryczne, zwykłych sposobów działania Złego, które mogą dojść do granic opętania”.  – ks. bp Gaetano Bonicelli 

Ingram Chip „Niewidzialna wojna”

ImageNiewidzialna wojna, czyli o szatanie, demonach i walce duchowej

Podejście do walki duchowej to zazwyczaj dwie skrajności – albo zbytni nacisk kładziemy na istnienie szatana, albo całkowicie lekceważymy go. Książka proponuje wyważone spojrzenie na to, czego w tej kwestii uczy Biblia. Ukazuje każdemu wierzącemu, co powinien wiedzieć o szatanie, demonach i walce duchowej.

Philippe Madre „Uzdrowienie i egzorcyzm. Jak rozeznawać”

Uzdrowienie i egzorcyzm.We współczesnym świecie wiele osób których nie zadowalają tradycyjne religie, zwraca się m.in. w kierunku praktyk okultystycznych, magicznych, satanistycznych. Lecz mało kto wie, że zetknięcie się z tajemniczymi i niekoniecznie przyjaznymi człowiekowi rzeczywistościami często bywa niebezpieczne i głęboko raniące.

Książka Philippe’a Madre’a jest obszernym omówieniem zagadnienia duchowego uzdrawiania i praktykowania modlitwy egzorcyzmu. Wyjaśnia podstawowe pojęcia, takie jak: grzech i jego skutki, pokusa, ludzka wolność a wybór zła, wiara i modlitwa. Mówi o charyzmatach i rozeznawaniu duchów, rodzajach modlitwy uzdrowienia, o egzorcyzmie i jego działaniu oraz o duchowym towarzyszeniu uzdrowionej osobie.

ks. G. Nanni „Palec Boży i władza szatana. Egzorcyzm”

ks. G. NanniW książce autor szeroko omawia kościelną praktykę egzorcyzmowania w aspekcie kanoniczno-duszpasterskim na przestrzeni wieków. Analizuje dokumenty kościelne odnoszące się do przepisów o egzorcyzmach, w tym najnowsze dokumenty Kościoła, które stanowią doktrynalne, prawne i liturgiczne podstawy egzorcyzmów i ich praktykowania. Odwołując się do tekstów biblijnych, sięga do źródeł duchowego uzdrawiania za pomocą egzorcyzmu, mówi o sposobach sprawowania tej posługi, o roli szafarzy egzorcystycznego sakramentalium oraz o osobach podlegających tej praktyce.

Poradnik o. Kocańdy – Polecamy tę książkę!

O. Bogdan Kocańda  „Jak pomagać cierpiącym z powodu działania złych duchów?” Książka nosi podtytuł „Poradnik”, a więc przygotowana jest z myślą o osobach, które borykają się z problemem działania demonicznego na siebie albo na bliskich. Dotyczy też tych, którzy podejmują się modlitwy egzorcyzmem prostym w ramach wspólnot duchowych, jak Rycerstwo św. Michała Archanioła i Odnowa w Duchu Świętym.

Gilless Jeanguenin „Szatan istnieje. Świadectwo egzorcysty”

Ta książka to coś więcej niż tylko świadectwo egzorcysty, jest bowiem także zwięzłym oraz przystępnym kompendium teologicznym na temat demonologii. Forma odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat egzorcyzmów ułatwia odbiór trudnego tematu, czyniąc go bardziej zwyczajnym, bez niepotrzebnych obciążeń sensacji i niepokoju, jaki rodzi zwykle podobne ujęcie tematu.

„Egzorcyzmy, opętanie, demony” o. Posackiego

„Egzorcyzmy, opętanie, demony” o. Aleksandra Posackiego SI zdecydowanie jedno  z najlepszych opracowań z tej dziedziny wiedzy. Zwięzłe – w przeciwieństwie do nieraz zbyt rozwlekłych książek egzorcystów. Kompletne – bo wyjaśniające poszczególne tematy od A do Z , bez niedopowiedzeń i pozostawiania wątpliwości u czytelnika. Ale też konkretne – schludne myślowo, nieskomplikowane i jasne w swojej wymowie. Oraz treściwe – bo autor ucieka od opisów przypadków opętań na rzecz systematyzacji omawianych problemów.

„Egzorcyzmy Anneliese Michel” F.D. Goodman

Anneliese Michel Polecam opartą na faktach książkę „Egzorcyzmy Anneliese Michel” autorstwa pani profesor Felicitias D. Goodman. Przedstawia ona historię dziewczyny, która zmarła podczas odprawiania egzorcyzmów.

Kto zawinił – rodzice, lekarze czy egzorcyści? Książka odpowiada na wiele pytań, których nigdy nie postawiły żadne media. Zawiera minimum wiedzy o tym, jak i dlaczego doszło do tego, że ciało mocno wierzącej dziewczyny o czystym sercu  zostało opętane przez sześć demonów. Przedstawia także fragmenty rozmów egzorcysty z demonami spisanych na podstawie nagrań magnetofonowych. Możemy się również zapoznać z fragmentami pamiętnika samej Anneliese… Fragmenty z przekazami od Zbawiciela bądź Matki Bożej stawiają pannę Michel nie tylko w pozycji opętanej dziewczyny: „Zbawiciel żąda ode mnie posłuszeństwa, dlatego to zapisuję.

„Posługa kapłana-egzorcysty” o. Bogdana Kocańdy

Połsuga egzorcysty KocańdaKsiążka o. Bogdana Kocańdy „Posługa kapłana-egzorcysty. Tożsamość. Duchowość. Praktyka” należy do najlepszych książek tej dziedziny wiedzy. Jest to obszerna i wyczerpująca praca naukowa podzielona na trzy zasadnicze części.

W pierwszej autor skupia się na duchowości kapłana egzorcysty. W kolejnej rozpatruje biblijno-teologiczne podstawy egzorcyzmu począwszy od biblijnej praktyki egzorcystycznej, na aktualnym nauczaniu Kościoła skończywszy.

Ostatnia część omawia zakres posługi egzorcysty. Tu rozpatrzone zostają różne formy zaangażowania kapłana w posługę wyzwalania spod wpływów demonicznych: formację duszpasterską, pomoc osobom zniewolonym, sprawowanie egzorcyzmu większego oraz egzorcyzmowanie miejsc i rzeczy.

„Śledztwo w sprawie Szatana” Tossati/Amorth/Posacki

Książka „Śledztwo w sprawie Szatana” to zbiór rozmów przeprowadzonych z ludźmi, którzy w róznych okolicznościach zeknęli się z osobowym złem. Centralnym bohaterem ksiązki jest ks. Gabriele Amorth, egzorcysta rzymski i szef światowego stowarzyszenia osób zjamujących się posługą uwalniającą.  Dziennikarz przeprowadzający wywiad nie unikna trudnych i „nienowoczesnych”  pytań o takie kwestie, jak czary, uroki, przekleństwo. Zadaje konkretne pytania o to, czym jest i jak się objawia wpływ szatana na ludzi. Odpowiedzi autora „Wyznań egzorcysty” oparte są na jego własnym doświadczeniu egzorcystycznym, na przykładach wziętych z codziennej posługi duszpasterskiej. Dzięki temu rozmowa odchodzi od teologicznej, akademickiej dysputy; jest żywa i wciągająca. Wywiad z ks. Amorthem można nazwać suplementem do jego wcześniejszych publikacji.