„Egzorcyzmy, opętanie, demony” o. Posackiego

„Egzorcyzmy, opętanie, demony” o. Aleksandra Posackiego SI zdecydowanie jedno z najlepszych opracowań z tej dziedziny wiedzy. Zwięzłe – w przeciwieństwie do nieraz zbyt rozwlekłych książek egzorcystów. Kompletne – bo wyjaśniające poszczególne tematy od A do Z , bez niedopowiedzeń i pozostawiania wątpliwości u czytelnika. Ale też konkretne – schludne myślowo, nieskomplikowane i jasne w swojej wymowie. Oraz treściwe – bo autor ucieka od opisów przypadków opętań na rzecz systematyzacji omawianych problemów.

Dzieło ułożone jest w czterech rozdziałach. Pierwszy to wprowadzenie w zagadnienie istnienia Szatana, naukę Kościoła i dyskusje teologiczne na temat demonów. Kolejna częśc koncentruje się na przedstawieniu istoty diabła w oparciu o wiedzę biblijną i współczesna demonologię. Kolejna część obejmuje tematykę szeroko pojętej walki duchowej z szatanem. Autor przybliża definicję opętania i egzorcyzmu. Ostatni rodział bada przejawy działania Szatana w wymiarze społecznym, a głównie w obszarze okultyzmu i satanizmu, ale także w pseudonauce, prądach myślowych dominujących w naszej (nowoczesnej i „ponowoczesnej”) epoce. Dzieło wieńczy „W pochyleniu nad Biblią” – ministudium na temat złego ducha autorstwa ks. Zwolińskiego, znawcy tematu zagrożeń duchowych.

Jednak nie sposób wyczerpać wszystkich tematów w ograniczonej – choć w tym przypadku optymalnej – objętości. Książka zawiera wiele „wtyczek”, wskazówek, odnośników bibliograficznych, które stanowią cenną pomoc w dalszych poszukiwaniach.

Strony: First |1 | 2 | 3 | ... | Next → | Last