„Harry Potter – dobry czy zły?”

Rozdział książki napisany specjalnie do polskiego wydania książki Gabriele Kuby "Harry Potter – dobry czy zły?"  Papież Benedykt XVI ostrzega przed Harrym Potterem. Czy ma rację? Co myślą fani Harry’ego Pottera? [1] Gdy w lipcu 2005 roku ukazał się szósty tom serii o Harrym Potterze, kanadyjska agencja informacyjna LifeSite News opublikowała negatywną opinię ówczesnego prefekta Kongregacji … Więcej…

„Harry Potter i okultyzm” – o. A. Posacki

Książka o. Aleksandra Posackiego SJ pt. „Harry Potter i okultyzm”. Autor dokonuje szczegółowej analizy obecności okultyzmu i magii w kulturze, szczególnie zaś w powieściach o Harrym Potterze. Zasadnicza część ksiązki to analiza zawartych w tym cyklu tematów okultystycznych, ezoterycznych, inicjacyjnych, a nawet satanistycznych. O. Posacki zdecydowanie przeciwstawia się utartym opiniom, że magia w Harrym Potterze to tylko gra niewinnej wyobraźni, dowodząc, że nie jest to lektura pozbawiona możliwości zgubnego oddziaływania na młodych czytelników.

„Harry Potter – dobry czy zły” G. Kuby

Jakiś czas temu świat obiegła wiadomość, że kardynał Joseph Ratzinger wyraził swoje zaniepokojenie popularnością cyklu książek o Harrym Potterze. W liście do Gabriele Kuby – autorki książki „Harry Potter – dobry czy zły?” pisał on „Dziękuję bardzo za pouczającą książkę. Dobrze, że wyjaśnia pani sprawę Harry’ego Pottera, ponieważ jest to subtelne uwiedzenie, które oddziałuje niepostrzeżenie, a przez to głęboko, i rozkłada chrześcijaństwo w duszy człowieka, zanim mogło ono w ogóle wyrosnąć”.

„Harry Potter, Metoda Silvy, Tai Czi” R.Tekieli

 

Czy uważasz, że książki o Harrym Potterze to tylko niewinne bajki? „Każdy z nas może być czarodziejem. – mówi Lech Emfazy Stefański, wykładowca w kilku szkołach psychotronicznych. – Magii można się nauczyć”. Studium Psychologii Psychotronicznej, Collegium Psychotroniczne, Studium im. Juliana Ochorowicza, Akademia Psychologii Alternatywnej – szkoły i wykładane w nich przedmioty: hipnoza, jasnowidzenie, uzdrawianie dotykiem, diagnozowanie na podstawie tęczówki oka, rozumienie snów, podróże astralne. Miesiąc w polskim Hogwarcie kosztuje od 150 do 320 zł. W jednej z tych szkół książki książki o Harrym Potterze są lekturą uzupełniającą. Czy nie są promocją kaleczącej duchowości i toksycznego Światopoglądu?

„Świat po Harrym Potterze”

1. P.J. Śliwiński OFMCap, A. Regiewicz, „Harry Potter i nasze dzieci – poradnik nie tylko dla rodziców”. Wydawnictwo M 2002 r. 200 str.

2. „Świat po Harrym Potterze”, pod red. P.J. Śliwińskiego OFMCap i A. Regiewicza. Wydawnictwo M 2002, 176 str.

Wszystkim zainteresowanym „Harrym Potterem”, zarówno fanatycznym czytelnikom pani Rowling, jak i zażartym krytykom cyklu powieściowego polecamy niniejsze książki. Niech będą one dla nich zimnym przysznicem na ostudzenie rozpalonych emocji.

Poke-demony?

POKEMON – to kolejna obok książek o Hardym Potterze masowa rozrywka dla dzieci o podtekście magicznym. Był czas, kiedy pokemony były w telewizji, w gazetach, książkach, w kinach, na odzieży, na ustach i oczach wszystkich… Jak w znanym dowcipie: strach otworzyć konserwę, by nie zobaczyć tam jednego z nich. – W chipsach straszą już od dawna… Zewsząd wyłaniał się zachęcający do ich kupna napis „Czy masz już je wszystkie?” Słowem: obsesja…

„Brudny Harry” – o Potterze słów kilka

Ponad sto milionów sprzedanych na całym świecie egzemplarzy książek p. Joanne Rowling mówi o popularności „Harry Pottera” samo za siebie. Mania czy może arcydzieło literackie na miarę choćby „Władcy Pierścieni”? Co takiego kryją w sobie książki o nastoletnim czarowniku, że przyciągają tylu czytelników i drugie tyle widzów? Przeciętny wielbiciel Pottera powie, że książka jest o walce dobra ze złem i o głębokich wartościach: przyjaźni, wierności, uczciwości… Doda, że przedstawia ona wspaniały świat dzieciństwa, pełny niesamowitych i wzruszających scen… Świat po prostu… MAGICZNY!