Nonsensy astrologii

Astrologia (nie mylić z astronomią!) to swoiste połączenie starożytnych zabobonów i kultów. Nie ma to nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem oraz współczesną wiedzą naukową.

  • Poszczególne skupiska gwiazd przypominają układem określone zwierzę (np. skorpiona, raka). Wedle teorii astrologicznej zachowania typowe dla tych zwierząt w jakiś sposób przenoszą na charakter człowieka urodzonego w okresie szczytowym któregoś ukladu (np. zachowania człowieka urodzonego między 22.XII a 21.I uzależnione są przez zachowania koziorożca).
  • W gwiazdach zapisana jest przyszłość dotycząca każdego człowieka. Ludzie są jakby bezwolnymi pionkami czekającymi bezwiednie na wydarzenia losu.
  • Astrologia przypisuje gwiazdom i planetom siłę oddziaływnia na charakter i wolność człowieka, wpływ na wydarzenia historyczne.
  • Zakłada powstanie człowieka w momencie narodzin – data przyjścia na świat określa człowieka pod względem znaku zodiaku. Odrzuca tym samym odkrycia genetyczne twierdzące, że każde życie rozpoczyna się w momencie zapłodnienia.
  • Astrologia w żaden sposób nie tłumaczy mechanizmu zależności między gwiazdami a losem człowieka. Czytanie z gwiazd to inna forma wróżenia z fusów.

Opt In Image
Pozostanmy w kontakcie!

Otrzymuj powiadomienia o nowościach na tej stronie. Wystarczy podać swój e-mail i imię, a następnie potwierdzić chęć otrzymywania powiadomień. – Po prostu odbierz pocztę i kliknij na łącze potwierdzające.